Keleivių terminalai

Kruizinių laivų terminalas

Kruizinių laivų terminalasKruizinės laivybos era Klaipėdoje ir jos uoste prasidėjo 2003 m., kai buvo pastatytas Kruizinių laivų terminalas. Terminalas, kurio operatoriaus funkcijas vykdo AB „Klaipėdos laivų remontas“, užima 1,2 ha ploto ir yra nutolęs nuo Klaipėdos centro tik 100 metrų. Prie terminalo krantinių (Nr. 28–33) gali švartuotis iki 330 metrų ilgio, 45 metrų pločio ir 8,6 metro grimzlės laivai. Terminale ir jo prieigose yra visos turistams reikalingos paslaugos: taksi, paštas, telefonas, valiutos keitykla, interneto kavinė, bankomatas, suvenyrų parduotuvės, barai, restoranai ir viešbučiai.

Kruizinės laivybos sezonas 2017 m.

Centrinis Klaipėdos terminalas

Kasmet į Klaipėdą vis daugiau turistų atvyksta keleiviniais keltais ir kruiziniais laivais, todėl uostas sparčiai rengiasi tinkamai ir kokybiškai juos aptarnauti ir priimti. Tuo tikslu centrinėje uosto dalyje pastatytas naujas Centrinis Klaipėdos terminalas, kuris miesto architektūrą pagyvino ypatingos konstrukcijos terminalo statiniu, uostas gali užtikrinti aukščiausio lygio spartų ir patogų keleivių aptarnavimą bei teikiamų paslaugų kokybę.

Naujas terminalas tapo nauja intermodalinio gabenimo ašimi uoste ir tiesiogiai sujungtas su tarptautiniu IX B koridoriumi. Terminalas pastatytas 2014 m. panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas. Terminalas aptarnauja keleivinius, kruizinius laivus bei ro-ro krovinius gabenančius keltus. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios, per ketverius metus Klaipėdos uoste buvo įrengta visa reikiama infrastruktūra, inžinerinės komunikacijos, kontrolės patikros postai, krovinių saugojimo aikštelės, kurios leidžia aptarnauti apie 6 mln. t krovinių ir apie 500 tūkst. keleivių per metus. Terminalo universalumas leidžia vienu metu aptarnauti keleivinius keltus, ro-ro tipo krovinius, o taip pat apie 60 tūkst. TEU konteinerių per metus.

UAB Centrinis Klaipėdos terminalas

Informacija atnaujinta 2017-02-10

Populiariausia