Klausimai apie uosto plėtrą

Užduokite savo klausimą

Dėkojame, Jūsų užklausa sėkmingai išsiųsta

Klaida! Neteisingai užpildyti laukai

Aš teisingai suprantu, kad dėl išorinio (Melnragės) uosto krantinių nebuvimo mes praradome kinus, nes Smeltei atsisakius, jie ir nerado laisvų krantinių?

Išorinis uostas – tai yra vienintelio Lietuvos uosto plėtros projektas, niekaip nesusijęs su kinais. Klaipėdos uosto rezervai pagal dabartines apyvartas gali būti išsemti 2022–2025 m. Išorinis uostas yra ilgalaikė 30–40 metų perspektyva. Jis bus realizuojamas tik tada, kai bus išnaudotos visos galimybės dabartiniame uoste ir kai bus investuotojai, kurie užtikrins valstybei grąžą iš šios investicijos.

Rašyti komentarą

Kur būtų galima pamatyti geros rezoliucijos (kad galėtume suprasti, kokias gatves ir namus apima) maksimalios uosto plėtros vizijos žemėlapį?

Konkretizuoti bendrojo plano sprendiniai šiuo metu rengiami, o juos parengus jie bus publikuojami Uosto direkcijos internetinėje svetainėje  http://www.portofklaipeda.lt/klaipedos-uosto-bendrasis-planas.

Rašyti komentarą

Ar gali miesto taryba bei miesto gyventojai užkirsti kelią maksimaliai uosto plėtrai (išorinėms uosto statyboms ties Melnrage)? Suprantama, kad uostas turi plėstis, o miestas augti kaip to pasekmė; kaip įtikinsim miestiečius ir miesto valdžią (pats meras nepritaria išoriniam uostui)? Klaipėdiečiai nori miesto augimo ir klestėjimo, bet nesutinka su uosto plėtra. Manau reikia daugiau švietimo, informacijos miesto spaudoj, nors lyg ir pakanka... Tai ko dar imsitės?

Šiuo metu rengiamas uosto bendrasis planas yra tik koncepcija, vizija. Tai nėra statybas ar kokius nors kitus konkrečius plėtros darbus leidžiantis dokumentas. Vėlesniuose etapuose reali uosto plėtra bus įmanoma tik su miesto savivaldybės pritarimu.

Bendrojo plano viešinimas yra privaloma procedūra ir jos yra laikomasi. Uosto direkcija savo ruožtu nuolat bendrauja su visuomene, ypač gyventojų bendruomenėmis – dalyvauja bendruomenių susirinkimuose, pati rengia susitikimus ir šis darbas bus tęsiamas. Artimiausiu metu planuojame pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Melnragės bendruomene.

Išsamiai susipažinti su uosto bendrojo plano rengimo eiga galima ir mūsų portale:

http://www.portofklaipeda.lt/klaipedos-uosto-bendrasis-planas

Rašyti komentarą

Ar Smilčių, Vėtros gatvės pastatai numatomi paėmimui?

Šiame teritorijų planavimo dokumento rengimo etape dar nėra detalių, konkretizuotų sprendinių. Juos pradėti rengti planuojame artimiausiu metu. Tada ir paaiškės, kurie pastatai patenka arba ribojasi su išoriniam uostui reikalingomis komunikacijomis.

Rašyti komentarą

Kada prasidės Klaipėdos Smeltės terminalo 96-100 krantinių rekonstrukcija

Krantinės Nr. 96–100 bus rekonstruojamos tada, kai jų naudotojas pasieks rodiklius, planuotus esamai infrastruktūrai. Pagal esamą krantinių naudotojo krovinių apyvartą rekonstruoti Jūsų minimas krantines kol kas nėra poreikio.

Rašyti komentarą

Informacija atnaujinta 2017-04-05

Populiariausia