LRT tyrimas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) vadovaujasi atvirumo ir sąžiningumo principais, gerbia žodžio laisvę ir žiniasklaidos atstovų teisę skleisti visuomenei rūpimą informaciją, tačiau informacija turėtų būti objektyvi ir neklaidinti visuomenės.

KVJUD pastaruoju metu sulaukė ypatingo LRT Tyrimų skyriaus dėmesio. Maždaug per mėnesį iš šio skyriaus žurnalistų sulaukta daugiau kaip pusšimčio įvairaus spektro klausimų. Į visus pateiktus klausimus KVJUD specialistai geranoriškai atsakė.

KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Remiantis KVJUD atstovų pateikta informacija, 2019-02-07  LRT Tyrimų skyrius publikavo tyrimą "A. Vaitkų rinkimuose parėmusių verslininkų sėkmė uoste: verslo sąlygų gerinimas, žemė be konkursų ir laimėti pirkimai". Publikacijoje buvo pateikta tikrovės neatitinkanti informacija (pvz., apie KVJUD  investicijas į krantines, gautas pajamas, KVJUD nutiestus geležinkelio kelius į 118,119 ir 120 krantines),  o informacija apie valstybinės uosto žemės nuomos tvarką bei procedūras pateikta netiksliai bei šališkai.Iš karto po publikacijos paskelbimo, 2019-02-07 KVJUD išplatino viešą pareiškimą su išdėstyta KVJUD pozicija dėl viešinamos klaidingos informacijos.

KVJUD PRANEŠIMAS

Prašymas paneigti klaidinančią ir įmonės reputaciją menkinančią informaciją 2019-02-11 buvo nusiųstas  tyrimą publikavusiam LRT Tyrimų skyriui. Jo atstovai atsisakė paneigti informaciją, nors KVJUD adresuotame elektroniniame laiške ir pripažino, kad klaidų buvo.

LRT TYRIMŲ SKYRIAUS ATSAKYMAS

ELEKTRONINIS LAIŠKAS

Vėliau KVJUD pasiekė ir LRT samdomų advokatų raštas, kuriame ir vėl atsisakyta paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją.

LRT ADVOKATŲ ATSAKYMAS

KVJUD mano, kad  LRT Tyrimų skyriaus parengta publikacija yra tendencinga, šališka bei klaidinanti visuomenę. Dėl to  2019-03-15 KVJUD kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

KVJUD PRANEŠIMAS SPAUDAI

KVJUD tikisi, kad bus tinkamai paneigta tikrovės neatitinkanti informacija, kuri kenkia Uosto direkcijos dalykinei reputacijai ir teisėtiems jos interesams.

Neobjektyvus ir šališkas yra ir 2019-03-19 pasirodęs reportažas/publikacija "Klaipėdos uoste – ryšių ir interesų voratinklis". Tyrime publikuojami duomenys yra pateikti vienpusiškai, o subjektyvios interpretacijos formuoja neigiamą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įvaizdį. Papildomus klausimus, susijusius su šiuo tyrimu Uosto direkcija oficialiai gavo tik 2019-03-18 popietę, o tyrimą LRT Tyrimų skyrius publikavo jau 2019-03-19 rytą, nesulaukęs oficialių Uosto direkcijos atsakymų. Manome, kad papildomi klausimai Uosto direkcijai buvo atsiųsti sąmoningai per vėlai, siekiant, kad į juos būtų nespėta atsakyti.

PAPILDOMI KLAUSIMAI

KVJUD PRANEŠIMAS SPAUDAI "LRT tyrimas – šališkas ir kenkiantis dalykinei jūrų uosto reputacijai"

Informacija atnaujinta 2019-03-21