• Pradžia
  • Naujienos
  • Premjeras: turime rasti sprendimą, kuris leis kalbėti apie valstybės plėtrą dešimtmečiams

Premjeras: turime rasti sprendimą, kuris leis kalbėti apie valstybės plėtrą dešimtmečiams

2018 04 06
Premjeras: turime rasti sprendimą, kuris leis kalbėti apie valstybės plėtrą dešimtmečiams

Klaipėdos miesto tarybos kolegija pritarė dalykinių sąlygų sąvadui, kuriuo vadovaujantis toliau bus deramasi su Vyriausybe dėl miesto bendrojo plano keitimo atsižvelgiant į uosto plėtrą. Posėdyje dalyvavęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad būtina rasti sprendimą, kuris leis numatyti valstybės plėtrą dešimtmečiams į priekį, nes uosto plėtra yra ypač svarbi ne tik Klaipėdai ir klaipėdiečiams, bet ir visai valstybei.

"Ne kartą susidūrėme atkurtos valstybės istorijoje su sprendimais, kuriuos reikėjo matyti ne dešimt, net ne 50 metų į priekį. Jeigu kai kurie sprendimai, vadovaujantis strateginiais valstybės interesų principais, būtų buvę priimti savo laiku, šiandieną neturėtume daugybės problemų“, – sakė S. Skvernelis.

Anot premjero, Klaipėdos uostas, kuris šiandien yra augantis ir lyderis regione, negali sustoti.

"Klaipėdos uostas yra ypač svarbus objektas, susijęs su kiekvienu iš mūsų. Jei jis bus konkurencingas, augantis, ekonomiką ir prieaugį generuojantis objektas, pajausime mes visi tiesiogiai per biudžetą. Nekalbu apie tai, kokios yra galimybės kurti aukštą pridėtinę vertę turinčias tiek tiesiogines, tiek su uostu susijusias darbo vietas, generuojančias ne minimalias pajamas. Tai yra labai svarbūs sprendimai, susiję su kiekvienu Lietuvos gyventoju, ir mes turime juos priimti“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.

"Kalbėdami apie maksimalią uosto plėtrą, mes turime padaryti visi drauge viską, kad būtų užtikrinta ir maksimali miesto plėtra. Vystymasis dviem greičiais būtų sunkiai įsivaizduojamas, o galimybių yra. Abu šie bendrieji planai yra to paties miesto strateginio dokumento – Ekonominės plėtros strategijos – kertinės uolos, susvyravus kažkuriai iš tų uolų, strategijos įgyvendinimas taptų labai problemiškas“, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Premjeras teigia, kad turės būti rastas geriausias kompromisas tarp uosto ir miesto.

"Valstybių, kurios turi dar mažesnius jūros pakrantės ruožus, pavyzdžiai rodo, kad tie objektai gali būti patrauklūs tiek miestiečiams, tiek turistams, tiek svečiams“, – kad plėtojant uostą bus labai svarbus darnos kriterijus akcentavo premjeras. O kolegijos pritarimą dalykinių sąlygų sąvadui jis pavadino tolimesniu partnerių keliu ieškant sprendimų subalansuoti tiek valstybės, tiek miesto, tiek gyventojų interesus.