Pratybos Klaipėdos jūrų uoste

2018 05 23
Pratybos Klaipėdos jūrų uoste

Klaipėdos uoste pastebėti du įtartini asmenys, jie pateko į prie krantinės stovintį vilkiką KLASCO-3. Gauta informacija, kad laive jie galėjo paslėpti sprogmenį, pora laivo įgulos narių, bėgdami nuo nusikaltėlių, įšoko į vandenį. Uoste sustabdyta laivyba, krovos darbai, į teritoriją atskubėjo specialiosios tarnybos, antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras", policijos pareigūnai, medikai, pasieniečiai, kariškiai, uosto tarnybos. Sprogmuo neutralizuotas, nusikaltėliai sučiupti, medikai bandė atgaivinti iš vandens ištrauktus du įgulos narius. Po to pastebėta, kad šalia laivo galimai yra išbėgę degalai – į įvykio vietą atsiųsti naftos produktus surenkantys laivai. Tokia buvo pratybų Klaipėdos jūrų uoste pradžia.

"Klaipėdos uoste panašias pratybas organizuojame dažnai. Kiekvieną kartą scenarijus būna vis kitoks, tačiau tikslas yra vienas – pasitikrinti, kaip kartu veikia mieste ir uoste dirbančios tarnybos, ar visi gauna vienodą ir kokybišką informaciją, pasimokyti iš klaidų ir numatyti veiksmų planus, kaip reaguoti į realius įvykius",– sakė Egidijus Kuzmarskis, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas.

Antroje pratybų dalyje koncentruotasi į ugniagesių darbą – pagal pratybų scenarijų, teritorijoje išsiliejo didelis kiekis degiųjų medžiagų, kurios pasklido geležinkelio kelyne, vagonai užsidegė, nukentėjo žmonės, iškilo sprogimo grėsmė. Skubiai evakuoti darbuotojai. Ugniagesiams nepavyko susidoroti su gaisru, todėl kreiptasi pagalbos į AB "Lietuvos geležinkeliai". Atsiųstas specialus gaisrinis traukinys, kuris sėkmingai gaisrą užgesino.