Bangolaužių (molų) rekonstrukcija ir gamtosauginių priemonių įgyvendinimas

https://esinvesticijos.lt/lt/

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.

 

 

 

 

2020 m. gegužės mėnesį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto "Bangolaužių (molų) rekonstrukcija ir gamtosauginių priemonių įgyvendinimas", projekto Nr. 06.1.1-TID-V-505-01-0002 finansavimo. Projektui skirta 38,1 mln. Eur Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšų.

Projekto tikslas – pagerinti jūrų transporto eismo sąlygas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste taip didinant uosto pralaidumą ir mažinant krovinių gabenimo laiko sąnaudas (kelionės kaštus) bei oro taršą.

Projekto metu įgyvendinama veikla - šiaurinio ir pietinio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bangolaužių rekonstravimas.

Įgyvendinant projektą siekiama gerinti uosto prieigos infrastruktūrą, t. y. bangolaužius.

Numatoma sustiprinti esamus pietinį ir šiaurinį bangolaužius, nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai kai kuriose vietose bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės. Ant pietinio bangolaužio bus įrengtos ir apžvalgos aikštelės gyventojams.

Įgyvendinus projektą, padidės laivybos uoste saugumas ir logistinės grandinės efektyvumas, t. y. mažės krovinių gabenimo laikas, o dėl trumpesnio išoriniame reide laivų praleisto laiko bus mažinama oro tarša iš laivų. Neįgyvendinant projekto, t. y. eksploatuojant prastėjančios būklės bangolaužius, didėjant didžiųjų laivų skaičiui, vis labiau būtų ribojamas laivų eismas, didėtų laivų ir krovinių prastovos ir oro tarša.

2020-09-04 pasirašyta sutartis su viešojo konkurso dėl uosto bangolaužių rekonstrukcijos laimėtoju Vokietijos bendrovės "Hecker Bau GmbH & CO. KG." ir Belgijos bendrovės "Herbosch – Kiere N.V." konsorciumu. 2021-02-15 konsorciumą sudarančios bendrovės "Hecker Bau GmbH & CO. KG." pavadinimas buvo pakeistas į „Depenbrock Ingenieurwasserbau GmbH&Co. KG“.

Bangolaužių rekonstrukcijos darbų vertė – apie 49 mln. Eur (su PVM). Darbams bus panaudotos ir ES sanglaudos fondo lėšos.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: iki 2023-05-31.

Informacija atnaujinta 2022-02-10
Apklausa
X apklausa