Atmintinė lankytojams

Šventoji – kurortinė gyvenvietė Baltijos pajūryje, 12 km į šiaurę nuo Palangos centro. Gyvenvietė išsidėsčiusi Šventosios upės kairiajame krante (per ją nutiesti 3 tiltai), jai įtekant į Baltijos jūrą. Tai sena žvejų gyvenvietė, kurioje randami archeologiniai radiniai, siekiantys 3000 m. pr. m. e. Spėjama, kad Šventosios žiotyse prekyvietė ir uostas buvo jau prieš 1000 metų.

Šventojoje poilsiautojus ir miestelio svečius vilioja didžiausias Lietuvos pajūrio paplūdimys. Gyvenvietėje stovi 39 m aukščio Šventosios švyturys. Visai šalia – įspūdinga, aukšta skulptūra – „Žvejo dukros“. Sakoma, kad tai tikrasis Šventosios simbolis. Tai iš tiesų tikra Šventosios kurorto puošmena, sukurianti didingą įspūdį.

Taip pat akį patraukia unikalaus pavadinimo Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės bažnyčia ir kabantis Šventosios tiltas arba tiesiog beždžionių tiltas, kuris visiems asocijuojasi su Šventosios gyvenviete.

Šiame miestelyje patraukliai turisto akį pasitinka Žemaičių alka. Tai 1998 m. vasarą atstatyta pagoniška šventvietės su paleoastronomine observatorija, XV amžiuje stovėjusi ant Birutės kalno Palangoje. Meniškai išdrožti baltų dievų stulpai: Perkūnas, Aušrinė, Žemyna, Austėja, Ondenis, Patrimpas, Patulas, Velnias, Lada. Saulei leidžiantis į jūrą, pagal stulpus galima apskaičiuoti kalendorines šventes: Rasas, Gandro dieną, Užgavėnes, Kalėdas ir kt.

Miestelio svečių patogumui yra daug patrauklių maitinimo vietų, viešbučių, upės pakrantėje yra Šventosios estrada, o poilsiaujantiems su vaikais rekomenduojama neaplenkti žaidimų tako mažiems ir dideliems, kur įrengtas „Ežiuko takas“, „Ežio takas“ ir „Miškas visiems“.

Kontaktinė informacija

Šventosios kultūros centras
El. paštas: eldija2@gmail.com;
Tel. +370 460 45137;
http://www.visitneringa.lt/

Palangos turizmo informacijos centras
El. paštas: info@palangatic.lt;
Tel. (+ 370 460) 488 11;
www.palangatic.lt

Klaipėdos kultūros ir turizmo informacijos centras
El. paštas: tic@klaipedainfo.lt;
Tel. (+ 370 46) 412 186;
www.klaipedainfo.lt

Neringos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“
El. paštas: info@visitneringa.lt;
Faksas (+ 370 469) 520 15;
www.visitneringa.com

Informacija atnaujinta 2015-10-12
Apklausa
X apklausa