AB "Klaipėdos nafta" ir BNK stiprina bendradarbiavimą

2015 03 17

AB „Klaipėdos nafta“ ir „Belarusskaja neftenaja kampanija“ (BNK) po ilgo laiko atnaujino bendradarbiavimą ir pasirašė tamsiųjų naftos produktų krovos sutartį.

Šios sutarties pagrindu numatoma, jog BNK pagal tiesioginę sutartį gabens mazutą per AB „Klaipėdos nafta“ terminalą. Remiantis naująją sutartimi, kovo mėnesį BNK planuoja tiesiogiai atgabenti perkrovai bandomąjį 30.000 t mazuto krovinį.

Tikimasi, jog šios sutarties pagrindu bendradarbiavimas tarp kompanijų taps ilgalaikis. Be to, šiais metais AB “ Klaipėdos nafta“ ir BNK jau aktyviai bendradarbiauja perkraunant baltarusišką benziną ir dyzeliną. Pasak Manto Bartuškos, AB „Klaipėdos nafta“ generalinio direktoriaus, tai daugiau nei pusmetį trukusių derybų su BNK rezultatas. „Baltarusiški kroviniai yra labai svarbūs Klaipėdos uostui, o Lietuvos ir Baltarusijos ekonominiai santykiai yra abiejų valstybių prioritetas, tad dedame visas pastangas, kad mūsų bendrovės darbu prisidėtume prie sklandaus šių santykių progreso. BNK vertiname kaip patikimą partnerį, kadangi tiek benzino, tiek dyzelino krova per mūsų terminalą yra stabili, vykdomi visi iki šiol pasirašyti susitarimai. Be to, deramės dėl didesnių šviesiųjų naftos produktų krovinių kiekio, kadangi BNK šiuo metu tiesiogiai valdo didžiąją dalį Baltarusijos Naftos perdirbimo gamyklos (NPG) perdirbamos naftos ir iš jos pagaminamų naftos produktų“, - sako M. Bartuška.

AB „Klaipėdos nafta“ vadovas akcentuoja, jog siekdama išlikti konkurencinga, bendrovė turi didinti savo terminalo Klaipėdoje lankstumą bei ieškoti naujų būdų, kaip prie esamų technologinių resursų pritraukti į Klaipėdos uostą papildomus krovinių srautus.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Šaltinis

Apklausa
X apklausa