AB "Vakarų laivų gamykla" įmonių grupei įteiktas "Lietuvos metų eksportuotojo 2014" apdovanojimas

2015 06 23

Birželio 18 d. Anykščiuose įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinė konferencija, kurios metu buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo 2014“ apdovanojimai. AB „Vakarų laivų gamykla“ varžėsi didžiausiųjų įmonių grupėje ir buvo pripažinta nugalėtoja.

Nominacija „Lietuvos metų eksportuotojas“ yra vienas iš seniausių LPK teikiamų apdovanojimų. Šiemet apdovanojimas teiktas 14-ąjį kartą. Į nominaciją galėjo pretenduoti visos Lietuvos įmonės, gaminančios lietuviškos kilmės produkciją bei ją eksportuojančios ar teikiančios eksporto paslaugas. Bendrovės buvo vertinamos pagal bendrą eksporto apimtį ir dydį, palyginti su visa produkcijos ir paslaugų apimtimi bei eksporto augimu. Rodikliai lyginami su praėjusių finansinių metų rodikliais. Taip pat buvo vertinami papildomi kriterijai – darbo našumas, investicijos, tarptautinių vadybos ir kokybės standartų diegimas ir taikymas.

Nominacijos tikslai – parodyti įmones, darančias didelę įtaką Lietuvos ūkio raidai, paskatinti Lietuvos gamintojus ir paslaugų tiekėjus diegti pažangiausias technologijas, kokybės vadybos sistemas, didinti eksportą.

AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupės eksportas bendrose pajamose sudaro 82 proc., t.y. 80 mln. eurų. Praėjusiais metais VLG į įmonių grupės plėtrą, pažangiausių technologijų diegimą bei įrengimų atnaujinimą investavo net 1,7 mln. eur.

Šiemet AB „Vakarų laivų gamykla“ pripažinta geriausia ir LPK steigtoje „Metų gaminys 2014“ nominacijoje už pastatytą technologiškai sudėtingą ir unikalų žvejybinį laivą „Gitte Heninng“, taip pat apdovanota svarbiu LR ūkio ministerijos Nacionaliniu kokybės vadybos prizu. „Tokie įvertinimai džiugina ir įpareigoja toliau siekti aukštų rezultatų, taikyti pažangiausias technologijas“, - neslėpė džiugesio VLG Generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

AB „Vakarų laivų gamykla“ informacija

Apklausa
X apklausa