KLASCO 2012 metus baigė sėkmingai

2013 01 16

AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) praėjusiais metais perkrovė 13,464 mln. tonų krovinių, tai 47 tūkst. tonų daugiau nei 2011 metais, kai krova siekė 13,417 mln. tonų.

„Paskutinį praėjusį metų ketvirtį išaugus krovai bendrai per metus pavyko išlaikyti 2011 metų krovos lygį. Augimas tik simbolinis, daugiau perkrauta krovinio maždaug tiek, kiek paprastai plukdo 1-2 laivai“, - sako KLASCO generalinis direktorius Audrius Pauža.

Pasak jo, 2012 metai buvo didelis iššūkis KLASCO. Pasiekti rezultatai rodo, jog pavyko tęsti suplanuotus darbus ir įgyvendinti suformuluotus tikslus. Neaudituotos KLASCO pajamos iš pagrindinės veiklos pernai siekė apie 170 mln. litų. 2011 metais šis rodiklis buvo 164,25 mln. litų.

„Konkurencija pritraukiant krovinius tarp Rytų Baltijos uostų kasmet didėja, vis statomi nauji ir modernizuojami seni terminalai, tobulinama praktiškai visų uostų infrastruktūra, todėl rezultatų pavyksta pasiekti tik glaudžiai dirbant kartu su krovinių savininkais, verslo partneriais ir Lietuvos geležinkeliais“, - sako A. Pauža.

Dėka bendro darbo praėjusias metais KLASCO pavyko išsaugoti Baltarusijos ir Rusijos tranzitinių krovinių srautus.

Dėl rinkos svyravimų mažiau buvo krauta trąšų, tačiau iš dalies tai kompensavo lietuviškų grūdų derliaus eksportas. Pernai grudų eksportas per KLASCO terminalus siekė 1,4 mln. tonų.

2013 metais KLASCO, kurioje dirba 700 žmonių, planuoja išlaikyti paskutinių dviejų metų krovos tempus.

Taip pat bus toliau vykdoma terminalų plėtros programa. Jau pradėtas statyti naujas 100 tūkst. tonų talpos birių trąšų sandėlis ir iškrovimo-pakrovimo technologinės linijos.

Nauji pajėgumai leis efektyviau išnaudoti krantines bei tenkins augančius klientų poreikius.

Iš viso į terminalų plėtrą KLASCO šiemet numato investuoti apie 50 mln. litų.

Nepaisant didėjančio lėšų investicijoms poreikio, kompanija numato išsaugoti visas socialines garantijas savo darbuotojams.

Vidutinis KLASCO darbuotojų atlyginimas prieš mokesčius viršija 4100 litų.

Šaltinis

Apklausa
X apklausa