"Klaipėdos nafta" krovą kėlė šviesiųjų naftos produktų eksportas

2016 05 06

AB “Klaipėdos nafta” naftos terminaluose į talpyklas perkrovė 518 tūkst. tonų naftos produktų – 5,1 proc. daugiau nei pernai balandį, kai krauta 493 tūkst. t. Didžiausias augimas fiksuotas kraunant šviesiuosius naftos produktus, kurių srautus generavo tiek Mažeikių, tiek ir Baltarusijos gamyklos.

Bendram krovos augimui šių metų balandį nesutrukdė „Orlen Lietuva“ gamyklos planinis remontas: nedidelį Lietuvos eksporto krovinių srauto praradimą kompensavo baltarusių mazutas ir šviesieji naftos produktai. SGD terminalas balandį priėmė du dujovežius, o bendras išdujintas SGD kiekis augo daugiau nei 200 proc. – nuo 459 MWh pernai balandį iki 1390 MWh šiemet. Iš viso bendrovė balandį gavo 9,334 mln. Eur pajamų, t.y. 3,7 proc. mažiau nei pernai balandį, kai gauta 9,692 mln. Eur pajamų.

Krovos ir pajamų rodikliai, lyginant su praėjusių metų balandžiu, išliko stabilūs dėl mūsų įdirbio su klientais ir terminalo lankstumo, leidžiančio priimti skirtingų rūšių produkciją. Šiemet ir toliau siekiame išnaudoti stipriąsias savo puses ir didinti efektyvumą investicijomis“, - sako Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Daugiau informacijos:
Indrė Milinienė
El.paštas: i.miliniene@oil.lt
Apklausa
X apklausa