"Klaipėdos nafta" pritaikys Nyderlandų patirtį kuriant SGD centrą Baltijos regione

2016 06 29

AB „Klaipėdos nafta“, kaip viena iš Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) platformos šalių, kartu su partneriais ir Nyderlandų SGD platforma pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo numatoma dalintis patirtimi idant plėtoti SGD kaip švariausio iškastinio kuro panaudojimo galimybes visame Baltijos regione.

Nyderlanduose veikiančią SGD platformą vienija 24 nariai (įmonės ir valstybinės institucijos), o esminis jos tikslas – skatinti SGD kaip naujo, švaresnio ir tylesnio kuro naudojimą kelių transporto ir laivybos sektoriuose.

„Klaipėdos nafta“ plėtoja mažos apimties SGD terminalą, kuris aptarnaus Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Šiaurinės Lenkijos vartotojus, kurie SGD naudos kaip kurą šildymui nuo dujų tinklo nutolusiuose regionuose bei kaip kurą laivams, antžeminiam transportui ir šalčio panaudojimo pramonės objektuose.

Nyderlandai šioje srityje jau yra toli pažengusi valstybė, turinti išplėtotą SGD degalinių tinklą bei SGD paskirstymo „Gate“ terminalą – hub‘ą (centrą) Roterdamo uoste. Mums plėtojant mažos apimties terminalą Klaipėdoje itin vertinga olandų patirtis, kadangi siekiant turėti SGD centrą Lietuvoje, reikia į vientisą sistemą sujungti kelis svarbius elementus: lygiagrečiai plėtoti SGD infrastruktūrą uoste, žemyne bei vartotojų rinką. Viliamės, jog Lietuvos SGD platformos veikla atneš ženklių rezultatų plėtojant SGD sektorių“, - po pasirašymo sakė Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Fotografija: akimirka iš memorandumo pasirašymo ceremonijos.

Daugiau informacijos:
Indrė Milinienė
El.paštas: i.miliniene@oil.lt
Apklausa
X apklausa