"Vakarų krova" pasistatė skystų krovinių terminalą

2012 11 14

UAB „Vakarų krova“, antrinė AB „Vakarų laivų gamykla“ bendrovė, atvėrė specializuotą terminalą, per kurį planuoja 6 metus krauti Vokietijos bendrovės „Peter Cremer Gmbh“ melasą. "

Vienu metu naujajame terminale tilps iki 8.500 t skystų krovinių, o metiniai terminalo pajėgumai sieks 120.000 t, informuoja AB „Vakarų laivų gamykla“ (VLG). Dviejų talpyklų specializuotas terminalas bus pritaikytas krauti skystus, pašildymo reikalaujančius krovinius. Skystus krovinius per naują terminalą bus galima krauti ne tik į krovininius laivus, bet ir į jūrinius konteinerius bei autocisternas.

Be minėtų talpyklų, bendrovė taip pat atnaujino technikos parką, pastatė 12.000 kv. m atvirą aikštelę, renovavo sandėlius, įdiegtė naują informacinę programą. Iš viso investuota 13 mln. Lt.

Remiantis ilgalaikio bendradarbiavimo sutartimi su Vokietijos įmone „Peter Cremer Gmbh“, pasirašyta balandį, skysti kroviniai bus tiekiami 6 metus nuo terminalo eksploatacijos pradžios, o krovinių kiekis priklausys nuo cukrinių runkelių derliaus . Anot VLG atstovų, sutartis su stambiausia melasos prekiavimo bendrove pasirašyta su galimybe ją pratęsti.

Manau, kad per 6 metus 0,5 mln. t. tikrai perkrausime, - melasos kiekius prognozuoja Gediminas Rimkus, UAB "Vakarų krova" direktorius. Pasak jo, naujasis terminalas leis padidinti krovinių apyvartą 10% ir praplės bendrovės aptarnaujamų krovinių nomenklatūrą.

Naujajame terminale bus sandėliuojama melasa (klampus skystis, gaunamas kaip šalutinis produktas perdirbant cukrinius runkelius ar cukranendres į cukrų). Melasa naudojama etilo spirito gamyboje, tekstilės pramonėje, kosmetikos gamyboje.

Šaltinis: Verslo žinios 2012-11-14

Plačiau

 

 

Apklausa
X apklausa