Kazachstano delegacija lankėsi Klaipėdos uoste

2010 04 20
Kazachstano delegacija lankėsi Klaipėdos uoste
 
 
2010 m. balandžio 20 d. po Vilniuje įvykusio Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinių transporto darbo grupių posėdžio Klaipėdos uoste lankėsi Kazachstano delegacija.
 
2010 m. balandžio 19 d. Vilniuje įvykusiame Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinių transporto darbo grupių posėdyje Lietuva pasiūlė apsvarstyti galimybę atidaryti konteinerinio traukinio maršrutą Lietuva–Kazachstanas–Lietuva su galimybe pratęsti maršrutą ir į kitas Azijos šalis.
 
Lietuvos ir Kazachstano atstovų pasirašytame bendrame protokole akcentuota būtinybė nustatyti tarifus paritetiniais pagrindais per Klaipėdos uostą vežamiems kroviniams, taip pat pabrėžta būtinybė imtis priemonių, kad būtų padidinta grūdų, juodųjų metalų, naftos ir naftos produktų bei greitai gendančių produktų pervežimų apimtis iš Kazachstano per Klaipėdos uostą. Taipogi pažymėta būtinybė plėsti vežamų krovinių asortimentą.
 
Lietuva pasiūlė Kazachstano verslininkams naudotis šiuo metu veikiančiais intermodaliniais terminalais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šeštokuose bei pakvietė Kazachstano verslininkus aktyviai dalyvauti steigiant Lietuvoje viešuosius logistikos centrus, statant juose sandėlius, steigiant krovinių bendroves, teikiančias krovinių vežimo, sandėliavimo ir tvarkymo paslaugas.
 
Naudojantis šių terminalų paslaugomis patogu gabenti krovinius į Europos ar Skandinavijos šalis. Pažymėta, kad tranzitinių krovinių dokumentų sutvarkymas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, Kenos pasienio poste, užima vos 30 minučių ir tai leidžia gerokai sutrumpinti krovinių vežimo laiką.
 
Posėdžio metu buvo pristatytas konteinerinis traukinys „Vikingas“, kaip sėkmingas bendradarbiavimo projektas, kuris galėtų būti geros praktikos pavyzdys atidarant konteinerinio traukinio maršrutą Lietuva–Kazachstanas–Lietuva. Šiuo klausimu šalys sutarė apsikeisti informacija bei pasiūlymais iki gegužės 15 d.
 
2010 m. balandžio 20 d. Kazachstano delegacija lankėsi Klaipėdos uoste. Svečiai, kuriuos lydėjo rinkodaros ir administracijos direktorius Artūras Drungilas, lankėsi uosto krovos bendrovėse: AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO), UAB „Bega“, UAB Klaipėdos konteinerių terminale ir UAB „VPA Logistics“.
 
 
VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos
atstovė ryšiams su visuomene
Geda Marozaitė,
tel. 499 708, mob. 8 615  30536
Apklausa
X apklausa