KJKK „Bega“ pasitikrino parengtį likviduojant avarijas

2011 05 24
KJKK „Bega“ pasitikrino parengtį likviduojant avarijas
 
Š. m. gegužės 26 dieną, ketvirtadienį, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“ buvo surengtos gaisrinės ir civilinės saugos pratybos, kurių metu buvo tikrinama kompanijos darbuotojų parengtis likviduoti avarijas ir gesinti gaisrus, kilusius įmonės teritorijoje.
Pratybose taip pat dalyvavo, jas stebėjo bei vertino Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai.
Pagal pratybų scenarijų, kompanijos teritorijoje į autocisterną su aliejumi įsirėžė autokrautuvas. Susidūrimo metu buvo pažeista autocisterna, iš jos ištekė aliejus. Patraukiant autokrautuvą, dėl trumpo jungimosi variklyje jis užsidegė. Gaisrą gesinti buvo išsiųsta KJKK „Bega“ civilinės saugos gelbėjimo ir gaisrų gesinimo grandis. Kartu buvo sutelktos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos. Ugniagesiai gelbėtojai putomis likvidavo gaisrą ir specialiomis priemonėmis užblokavo aliejaus ištekėjimą iš autocisternos. Išsiliejusį aliejų surinko KJKK „Bega“ darbuotojai.
Nors pasikeitus gaisrinę ir civilinę saugą uosto įmonėse reglamentuojantiems teisės aktams formaliai buvo sumažintas ekstremalių situacijų pratybų dažnis ir mokymo valandų skaičius, KJKK „Bega“ nenuvertina jų reikšmės, nes tik praktika darbuotojus išmoko, kaip elgtis kilus pavojui.
Juolab, kad po minėtų pertvarkų Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba tik koordinuoja gaisrinės ir civilinės saugos veiklą uoste, tačiau už ją atsakinga yra VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (paminėtose pratybose Uosto direkcijos darbuotojai dalyvavo kaip stebėtojai), o kilus gaisrui, gelbėjimo darbams vadovauja teritorijos naudotojas - įmonės vadovas ar laivo kapitonas. Nuo 2010 metų uosto įmonės turi teisę pasitvirtinti ir savo gaisrinės saugos taisykles.
Remiantis statistika per pirmus keturis šių metų mėnesius visame Klaipėdos uoste buvo kilę 3 gaisrai. Tiek pat jų suskaičiuota per visus 2009 bei 2010 metus. Dažniausiai gaisrai uoste kyla apleistuose ar remontuojamuose laivuose, pasitaiko jų ir įmonių teritorijose.
 
 
Gediminas Gudavičius
Viešųjų ryšių koordinatorius
Tel. (8 46) 395725, 8 611 59010
 
Apklausa
X apklausa