Aptartos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Klaipėdos uosto bendradarbiavimo perspektyvos

2011 05 27
Aptartos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Klaipėdos uosto bendradarbiavimo perspektyvos
 
Ketvirtadienį, gegužės 26 d., Klaipėdos uostas sulaukė gausios Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovų delegacijos, vadovaujamos departamento direktoriaus vidaus tarnybos generolo Remigijaus Baniulio.
 
Jį lydėjo visi trys pavaduotojai, visų šalies apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų viršininkai, kai kurių departamentui pavaldžių įstaigų vadovai.
Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) iniciatyva surengto susitikimo metu svečiai apžiūrėjo Klaipėdos uosto krantinėse esančias gaisro aptikimo ir gesinimo sistemas, uosto kompanijų atstovai juos supažindino su savo darbo specifika.
Vėliau surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (VĮ KVJUD) generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, LJKKA prezidentas Aloyzas Kuzmarskis, Klaipėdos uosto kompanijų vadovai, aptartas uosto, jame dirbančių įmonių ir PAGD bendradarbiavimas. 
Vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis pasitarime pabrėžė nuostatą, kad departamento, kaip kontroliuojančios institucijos, bei verslo sektoriaus santykiai visų pirma turi būti grįsti abipuse partneryste ir PAGD pareigūnus paragino vertinti ne kaip kontrolierius, o kaip kvalifikuotus konsultantus priešgaisrinės ir civilinės saugos klausimais.
VĮ KVJUD generalinis direktorius E. Gentvilas atkreipė dėmesį, kad uosto saugumo užtikrinimas yra prioritetinė veiklos sritis, tad įgyvendinant uosto plėtros planus ir dar intensyvinant jo darbą, šis bendradarbiavimas bus labai aktualus. Kartu E. Gentvilas priminė, kad Lietuva yra tarp 7 Europos Sąjungos valstybių, kurių uostų saugumas vertinamas aukščiausia kategorija.
LJKKA prezidentas A. Kuzmarskis akcentavo, kad uosto kompanijų tikslas yra paslaugų kokybė, o jos garantas yra ir saugumas, todėl įmonės tam teikia daug reikšmės bei dėmesio.
Susitikimo metu taip pat buvo aptartos bei iš esmės teigiamai įvertintos gegužės 24 ir 26 dienomis AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje (KLASCO) bei UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“ vykusios civilinės saugos pratybos.
Susitikimo pabaigoje vidaus tarnybos generolas R. Baniulis pasirašė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos garbės knygoje.
 
 
 
Gediminas Gudavičius
Viešųjų ryšių koordinatorius
Tel. (8 46) 395725, 8 611 59010
Apklausa
X apklausa