Šalies geležinkeliams modernizuoti šiemet ketinama panaudoti 343 mln. litų ES paramos

2012 02 08
Šalies geležinkeliams modernizuoti šiemet ketinama panaudoti 343 mln. litų ES paramos
 
             Modernizuojant Lietuvos geležinkelių infrastruktūrą ir eismo valdymą, šiais metais planuojama investuoti 343 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinės paramos. Toliau bus intensyviai vykdomi projekto „Rail Baltica“ darbai, plečiama Klaipėdos geležinkelio mazgo ir Vilniaus aplinkkelio infrastruktūra. Panaudojant pažangias technologijas kuriamas Eismo valdymo centras, modernizuojama infrastruktūros diagnostikos sistema.
 
             Projekto „Rail Baltica“ darbai šiais metais vyks ruožuose nuo Lenkijos sienos iki Kauno ir nuo Kauno iki Latvijos sienos. Šiauriau Kauno esančioje trasos dalyje numatoma gerinti eismo sąlygas modernizuojant esamą geležinkelio vėžę. Bus pradėta linijos Palemonas–Gaižiūnai ruožo rekonstrukcija bei antrųjų kelių statyba ruožuose Žeimiai–Lukšiai ir Gimbogala–Linkaičiai.
 
            Už ES lėšas numatoma plėsti Klaipėdos geležinkelio mazgą. Bus rekonstruojami Draugystės ir Rimkų stočių bei Pauosčio kelynai, tiesiami nauji traukinių atvykimo ir išvykimo keliai, ilginami esami geležinkelio keliai, rekonstruojami seni nusidėvėję keliai ir pervažos. Modernizavus šį transporto mazgą, bus patogiau geležinkeliais vežti krovinius į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.
 
           „Siekiant nuo Vilniaus miesto centro nukreipti prekinių traukinių eismą, planuojame modernizuoti Vilniaus geležinkelio aplinkkelį. Šiemet bus pradėta tiesti antrąjį kelią aplinkkelio ruože Kyviškės–Valčiūnai“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Dabartinis aplinkkelis yra tik vienkelis, dėl techninių priežasčių negali aptarnauti didesnio traukinių skaičiaus, todėl per sostinę iki šiol važiuoja daug prekinių traukinių. Įrengus antrąjį kelią Vilniaus aplinkkelio geležinkelio trasoje prekiniai traukiniai galės važiuoti iki 80 km/h greičiu.
 
          Susisiekimui geležinkeliais gerinti ir traukinių eismo saugai didinti bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“ kuriamas Eismo valdymo centras. Jį numatoma įrengti iki kitų metų pradžios. Šiame centre bus organizuojamas, valdomas ir kontroliuojamas traukinių eismas, sudaromi ir koreguojami visos Lietuvos traukinių grafikai, derinamos eismo pertraukos geležinkelių infrastruktūros priežiūrai ir remonto darbams, atliekami kiti organizavimo ir stebėjimo darbai. Tai leis efektyviai planuoti traukinių eismą, maksimaliai automatizuoti jo valdymą, operatyviai reaguoti į situacijas ir priimti būtinus sprendimus, kas ypač svarbu ekstremalių situacijų atveju. Įgyvendinus šį projektą bus efektyviau panaudojama esama geležinkelių infrastruktūra, traukinių eismas taps greitesnis ir saugesnis, mažės triukšmas ir tarša, bus taupomas keleivių ir krovinių vežimo laikas.
 
           Geležinkelių infrastruktūros kokybę ir priežiūrą padės užtikrinti šiemet baigiama modernizuoti infrastruktūros diagnostikos sistema. Bus įsigyta diagnostikos įranga, įdiegta programinė įranga, akredituota metrologijos laboratorija. Tai leis tiksliai išmatuoti geležinkelio kelio geometrinius parametrus, juos analizuoti ir priimti skubius sprendimus dėl kelio būklės priežiūros. Specialios programos leis modeliuoti, kaip laikui bėgant keisis kelio būklė.
 
 
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos informacija
 
2012-02-08
Apklausa
X apklausa