Uosto direkcijos darbuotojas tapo čempionu

2015 09 29

Pirmą kartą istorijoje surengtame Europos graplingo čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo šešis aukso medalius, bendroje įskaitoje tapo absoliučiais nugalėtojais. Vienas iš čempionų – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojas Marius Rudnickas. Diržą jis iškovojo suaugusiųjų kategorijoje, kurioje varžosi gimusieji 1995 metais ir vyresni.

„Nelabai tikėjausi, tačiau labai norėjau. Kažkur galbūt lydėjo sėkmė, bet kalbant apskritai – šio diržo jaučiuosi vertas. Be jokios abejonės, šiuo metu esu pats laimingiausias žmogus“, – po pergalės džiaugsmo neslėpė M. Rudnickas.

Sportininkai kovėsi keturiose amžiaus grupėse – U-17, U-19, suaugusiųjų ir veteranų (vyresni nei 35 metų). Pradžioje kovoję savo svorio kategorijose, vėliau patys drąsiausi imtynininkai stojo į kovas absoliučiose svorio kategorijose, kuriose buvo kovojama dėl įspūdingo čempiono diržo. Lietuvos kovotojai iškovojo du diržus: 17 metų amžiaus grupėse nugalėtoju tapo Deivid Matusevič (klubas „Smauglys“, Vilnius) bei suaugusiųjų grupėje Marius Rudnicas (klubas „Kovos menų namai“, Klaipėda). Kiti du diržai iškeliavo į Latviją: iki 19 metų nugalėjo Dmitrijs Anisko (Daugpilis), o veteranų grupėje Vladislav Černovskis (Ryga).

„Grappling“ išvertus į lietuvių kalbą reikštų „grumtynės“ – mišrių imtynių sporto šaka, kuri susiformavo iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip Brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų. Pagal bendrąją sporto filosofiją graplingo sportininkas privalo gerbti sporto vertybes, būti sąžiningas ir niekada tyčia nepakenkti savo varžovui siekdamas pergalės. Čia sportininkai kovoja iki pasidavimo, naudodami visus imtynių veiksmus: tiek metimus, tiek smaugimo ar skausmingus veiksmus. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui, per pridedamą laiką skaičiuojami taškai pagal patvirtintas tarptautines graplingo taisykles. Sportininkai kovodami dėvi trumpą sportinę aprangą – sportinius šortus ir specialius imtynių marškinėlius.