Žemės dieną – forumas klimato kaitos tema

2016 03 18
Žemės dieną – forumas klimato kaitos tema

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija tęsia gražią tradiciją kartu su uostamiesčio moksleiviais paminėti pasaulinę Žemės dieną. Šįkart daugiausia dėmesio skirta klimato kaitai.

Renginys Uosto direkcijoje pradėtas Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija – ją kartu su moksleiviais iškėlė Uosto direkcijos kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis.

„Esame tam, kad tausotume žemę, kad atsigręžtume į ją, o jūsų domėjimasis klimato gamtosauginiais dalykais reikšmingai prisideda prie aplinkos gerinimo. Džiaugiamės, kad atkreipiate dėmesį ir į jūrinės aplinkosaugos problemas. Tausokite, mylėkite gamtą, savo artimuosius, save“, – sveikindama uostamiesčio moksleivius sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier.

Žemės dienos proga Uosto direkcijoje surengtas uostamiesčio 6–12 klasių moksleivių forumas, šį kartą tema  „Klimato kaitos problemos ir jų sprendimo būdai“. Anot renginio organizatorių, ryškūs klimato kaitos požymiai jau kelia ne tik aplinkosaugines, bet ir didžiules socialines bei ekonomines grėsmes mūsų planetai. Pasaulio valstybių lyderiai ragina žmones tausoti žemės išteklius, tam sutelkti visas savo pastangas.

„Šiuo renginiu siekiame padėti mokiniams suvokti jų svarbą mažinant klimato kaitą. Ne veltui šio forumo šūkis yra „Mąstyk globaliai, veik lokaliai!“. Mums džiugu, kad Uosto direkcijoje daug dėmesio skiria aplinkosauginiams dalykams ir čia mes kartu su moksleiviais renkamės jau ketvirtus metus“, – teigė Dalia Žukienė, asociacijos „Žalia banga“ vadovė.

Renginį organizuoja asociacija „Žalia banga“, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Klaipėdos universiteto Jūros mokslų ir technologijų centras.