Uostas turės savo žemsiurbę

2016 04 15
Uostas turės savo žemsiurbę

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija netolimoje ateityje turės nuosavą žemsiurbę. Žemsiurbės įsigijimui uosto valymo darbams pritarė uosto taryba.

Uosto užnešimų procesams kontroliuoti bei projektiniams gyliams palaikyti būtina reguliariai ir operatyviai valyti vidinę akvatoriją bei įplaukos kanalą. Šiems darbams atlikti šiuo metu samdomos kitų šalių kompanijos, kurių reagavimo laikas, anot uosto kapitono Adomo Aleknos, yra ne mažiau kaip 5 darbo dienos. Be to, rangovai nenoriai dalyvauja Klaipėdos uosto valymo darbų konkursuose dėl per mažo grunto kiekio.

„Labai svarbu yra operatyvumas esant menkiausiems užnešimams. Šiuo metu sąnašų per metus turime 300.000-400.000 kub. m, esant didesniems sąnašų kiekiams yra rizika mažinti grimzles, o tai neigiamai atsilieptų Klaipėdos uosto veiklai“, - vieną iš priežasčių, kodėl būtina žemsiurbė įvardija Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Anot jo, žemsiurbės techninė specifikacija leistų atlikti ir svarbius valymo darbus prie krantinių. Savaeigė žemsiurbė bus skirta dugno valymo darbams uosto akvatorijoje ir prie krantinių, paplūdimiams papildyti smėliu, gruntui tiekti į uosto prieplaukų statybų zonas. Žemsiurbės variklis bus varomas dvejopai – dyzelinu ir dujomis. Per artimiausią mėnesį planuojama paskelbti konkursą žemsiurbės įsigijimui.

Apklausa
X apklausa