Laineris „Opera“ paskelbė kruizinės laivybos sezoną

2016 05 09
Laineris „Opera“ paskelbė kruizinės laivybos sezoną

Šiandien Klaipėdoje oficialiai pradėtas kruizinis sezonas – uoste prisišvartavo laivybos kompanijos MSC  laivas „Opera“, talpinantis daugiau kaip 2500 turistų. Tikimasi, kad šiemet Klaipėdą aplankys rekordinis kruizinių turistų skaičius.

„MSC kruizinės laivybos atėjimas rodo, kad nuolat vyksta pokyčiai kruizų linijose, be abejo, džiugu, kad ši kompanija Klaipėdą įtraukė į savo maršrutus. Šiemet yra užsiregistravę šiek tiek mažiau į Klaipėdą užsuksiančių kruizinių laivų nei pernai, tačiau jų parametrai didėja, tad šį sezoną tikimės rekordinio keleivių skaičiaus“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Šį sezoną kruiziniai laivai į Klaipėdos uostą turėtų užsukti 50 kartų, pernai uoste švartavosi 52 kruiziniai laineriai. Tačiau daugėja didesnių laivų: šiemet į Klaipėdą užsuks 29 laineriai, ilgesni nei  200 m, tokių 2015 m. lankėsi 25. Pernai kruiziniais laivais į Klaipėdą atplaukė apie 60 200 turistų.

Uosto direkcijos rinkliavos iš kruizinės laivybos sudaro apie 1 proc. visų uosto rinkliavų arba 0,4 proc. nuo pelno. Naujausiais duomenimis, vienas keleivis, įskaitant ekskursijas, mieste išleidžia 40–45 eurus.

„Kalbame su miesto vadovais apie strategiją turizmui skatinti. Būtina turėti išskirtinumą, kuris trauktų, domintų turistus“, – pabrėžia A. Vaitkus.

Apklausa
X apklausa