Uosto direkcija įvertinta už tvarią plėtrą

2016 06 16
Uosto direkcija įvertinta už tvarią plėtrą

Tradiciniame dienraščio „Verslo žinios“ ir banko „Nordea“ organizuojamame Lietuvos verslo lyderių susitikime Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai įteiktas apdovanojimas už tvarią plėtrą.

„Tai yra vienas reikšmingiausių apdovanojimų ir mūsų veiklos įvertinimų. Džiugu, kad pastebėta valstybės įmonė. Per paskutinius trejus metus uoste yra pastatyta ir atiduota eksploatuoti 18 krantinių, kai kriziniu laikotarpiu nebuvo pastatyta nei viena krantinė. Pastaraisiais metais atidaryta keletas visai valstybei svarbių ir reikšmingų terminalų. Džiugu, kad nebėra takoskyros su verslu. Uostas – vienas didžiausių Lietuvoje taškų, kur taip sinergiškai veikia verslas ir valstybė“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Dėl laiku atliktų investicijų su svariu Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus palaikymu šiandien veikia svarbiausias Lietuvos energetinis projektas – SGD terminalas. Uostas pastaraisiais metais tapo konteinerių, birių krovinių paskirstymo centru ir įžengė į pasaulinių uostų kategoriją, atidarytas keleivių terminalas.

„Už tai, kad investicijos yra įgyvendinamos laiku, esame dėkingi Susisiekimo ministerijai, uosto valdybai, kurie padeda priimant svarbius sprendimus, tvirtinant strateginius planus“, – pabrėžė A. Vaitkus.

Per pastaruosius kelerius metus Uosto direkcija į uosto infrastruktūrą investavo apie 160 mln. Eur. Anot A. Vaitkaus, verslas investavo dvigubai daugiau ir ypač svarbu, kad tai lietuviškas verslas. Nuolatinės Uosto direkcijos investicijos į infrastruktūrą leidžia privačioms uosto kompanijoms planuoti savo investicijas ir įgyvendinti plėtros planus. Tai suteikia patrauklias galimybes siuntėjams savo krovinius gabenti būtent per Klaipėdos uostą.