Artėja didžiausias vasaros renginys – Jūros šventė

2016 07 07
Artėja didžiausias vasaros renginys – Jūros šventė

Likus trims savaitėms iki Jūros šventės jos rengėjai pristatė miestą užliesiančių renginių gausą. Šiemet didžiausios vasaros fiestos tema – „Atostogos Rivjeroje“.

„Jau 57-ąjį kartą Jūros šventė į Klaipėdą sukvies tūkstančius jūrai ir jūrinėms tradicijoms neabejingų žmonių, taip skatindama dar labiau mus visus didžiuotis tuo, kad Lietuva – tai jūrinė valstybė, o vienintelis jos uostas Klaipėda – tai gilias jūrines tradicijas puoselėjantis Baltijos uostamiestis. Neabejoju, kad „Atostogų Rivjeroje“ siautuliu alsuojanti Klaipėda bei išskirtinis klaipėdietiškas kūrybiškumas, draugiškumas ir nuoširdumas visiems šiųmetinės Jūros šventės dalyviams vėl padovanos aibę naujų neužmirštamų akimirkų“, – skelbdamas artėjančios Jūros šventės žinią sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Vasaros pusiaukelę žyminti Jūros šventė – gausybės renginių, puikios nuotaikos ir, be abejo, atostogų sinonimas. Didžiausia, o dabar ir viena stilingiausių vasaros švenčių Lietuvoje, nė neabejoju, daugeliui ir šį kartą taps jaukia susitikimų, atradimų, o gal net įkvėpimo vieta. Todėl drąsiai kviečiu nusiteikti įkvepiančioms trijų dienų atostogoms ir atsiduoti rivjeriškiems malonumams“, - kviesdamas į Jūros šventę sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Atostogų Rivjeroje temą šventės organizatoriai įgyvendins per kūrybinius projektus ir miesto puošybos akcentus. „Senamiesčio gatvėse čiurlens fontanai, buvusių bažnyčių vietose iškils didingi varpai, rivjeriškam atokvėpiui pakvies žavinga Teatro aikštė,  kinas po atviru dangumi, specialūs muzikiniai projektai, ir, žinoma, galimybė žingsniuoti raudonu kilimu“, - intriguojančius šventės akcentus pristatė VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.

Šių metų Jūros šventės vizualinis stilius kurtas kartu su žinomų klaipėdiečių komanda – fotografu Vadim Fasij, stilistėmis Olga Filatova-Kontrimiene bei Aina Zinčiukaite.

Jūros šventę į miestą kaip ir kasmet pakvies didinga jūrinė eisena, suburianti keliasdešimt įmonių, įstaigų bei organizacijų, tūkstančius dalyvių ir antra tiek žiūrovų. Anot jau antrus metus Jūros šventės eiseną globojančio VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, eisena auga ir stiprėja, pamažu lygiuojasi į pasaulinio lygio karnavalus neišduodama savo jūriškumo.

„Džiaugiuos, kad kasmet Jūros šventė vis labiau artėja prie pirminės savo esmės – jūriniai akcentai šventės programoje užima vis svaresnę vietą. Tie, kurie tiesiogiai susiję su jūra, dirbantys labai sunkų darbą, gali kartą per metus leisti sau būti tikraisiais šventės dalyviais”, - sakė Jūros šventės eisenos globėjas VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Dar prieš gerą mėnesį eisenos dalyviams pristačius šiųmetės šventės tematiką ir davus startą pairuošimo pradžiai,  suskubta kibti į darbus.

„Nematomos lenktynės ne tik prasidėjo, bet ir gerokai įsibėgėjo. Žinoma, didžiausios kovos užverda atskirose „svorio kategorijose“ – kuo nustebins šį kartą, ką įspūdingo parodys, net ir mums, organizatoriams, daugelis eisenos elementų iki pat Jūros šventės lieka paslaptimi ir siurprizu“, - sako eisenos koordinatorius Karolis Pronckus.

Dėl ketinimų į eiseną įtraukti sunkiasvorę, įspūdingą uosto techniką, pakeistas eisenos maršrutas. Liepos 29-ąją, penktadienį, 18 val., eisena startuos eisena startuos iš J. Janonio gatvės. Toliau eisena keliaus Herkaus Manto gatve, pasuks į Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies g. ir pasieks Kruizinių laivų terminalą. Eisenos dalyvių pristatymas numatytas už Pilies tilto.

Apklausa
X apklausa