Ūkio viceministras domėjosi uosto veikla

2016 07 25
Ūkio viceministras domėjosi uosto veikla

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje lankėsi Ūkio viceministras Gediminas Onaitis. Susitikimo metu pristatyta uosto ir Uosto direkcijos veikla, uosto plėtros galimybės.

„Klaipėdos uostas šiemet pagal krovinių apyvartą yra absoliutus lyderis tarp artimiausių Baltijos jūros uotų, o pagal augimo tempus jau kuris laikas yra labiausiai augantis visame Baltijos regione. Be galo svarbu yra gerinti uosto infrastruktūrą ir sudaryti sąlygas verslui dirbti. Mes skaičiuojame kiekvieną gylio centimetrą, nes tai leidžia papildomai gerokai daugiau pakrauti laivus. Mūsų siekiamybė yra, kad į Klaipėdos uostą galėtų įplaukti laivai, galintys per Belto sąsiaurį įplaukti į Baltijos jūrą“, - sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Viceministrui pristatyti uosto ir Uosto direkcijos veiklos rodikliai. Pernai Klaipėdos uostas pasiekė rekordinę krovinių apyvartą – 38,5 mln. t. Uostinė veikla į valstybės ir savivaldybių biudžetus 2015 m. sugeneravo 684 mln. Eur, tai yra maždaug 92 mln. Eur daugiau, nei 2013 m.

„Šį susitikimą vertinu kaip įdomų, naudingą ir prasmingą. Uosto direkcija yra geras pavyzdys, kaip turi būti valdomos valstybės įmonės. Kas dar svarbiau, džiugina įmonės supratimas, kad uosto tikslas yra sukurti sąlygas plėtotis miesto ir valstybės verslui“, - sakė Ūkio viceministras Gediminas Onaitis.

Apklausa
X apklausa