Labiausiai nusipelniusiems – garbingi apdovanojimai

2016 07 30
Labiausiai nusipelniusiems – garbingi apdovanojimai

Iškilmingame Jūrininkų vakare pagerbti šios garbingos profesijos atstovai, o iškiliausiesiems įteikti reikšmingi apdovanojimai. Jūrininkų vakaras – kasmetinis tradicinis renginys, suburiantis šimtus jūrinės, uosto  bendruomenės atstovų, kuriems skiriami šilčiausi žodžiai ir padėkos už sunkų ir atsidavimo reikalaujantį darbą.

„Lietuva didžiuojasi savo uostu, stiprinančiu mūsų valstybę! Jūs esate šios stiprybės dalis. Tai jūsų nuopelnas, kad krovos apimtys Klaipėdoje didėja, kad viso pasaulio vandenyse plaukioja laivai su Lietuvos vėliava, kad juose ir kitose šalyse dirbantys mūsų šalies jūrinės veiklos specialistai yra puikiai vertinami“, - vakare buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės atsiųstas sveikinimas. Perskaityti ir Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinimo žodžiai.

„Noriu visiems čia esantiems padėkoti, kad Lietuva – jūrų valstybė, kad Klaipėdos uostas didina krovos apimtis. Nuoširdų ačiū tariu tiems žmonėms, kurie įgyvendino SGD terminalo projektą, energetinio saugumo garantą. Stiprybės visiems, linkiu, kad visi galėtume įveikti savo gyvenimo audras“, - jūrinei, uosto bendruomenei dėkojo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pabrėžė, kad Klaipėda yra iškilus jūrinis miestas bei uosto ekonominę ir socialinę reikšmę.

„Tai ne tik transporto mazgas, kur susisiekia krantai tarp Rytų ir Vakarų, bet ir vienas didžiausių darbdavių“, - kalbėjo ministras.

Jūrinę bendruomenę sveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, visiems dėkojo Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

„Jūrininkas, pasirinkdamas profesiją, visų pirma pasirenka jūrą. Jūrą, kaip gyvenimą ir gyvenimą, kaip jūrą. Man visų pirma norisi padėkoti. Padėkoti jūrininkams, Uosto direkcijos darbuotojams, jūrų krovos kompanijoms. Lietuvoje, vieninteliame uoste, yra geriausias pavyzdys, kaip kartu veikia verslas ir valstybė. Noriu padėkoti ir Vyriausybei, kuri nurodė pagrindines gaires, pasitikėjo mumis. Begalinė jūra padėkų jums visiems“, - sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Išdalinti garbingi apdovanojimai

Garbingu kapitono Liudviko Stulpino medaliu šiemet apdovanoti buvęs Susisiekimo ministras Jonas Biržiškis ir UAB „Bega“ generalinis direktorius Aloyzas Kuzmarskis. Šis apdovanojimas skiriamas tik už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Liudviko Stulpino vardo apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio. Pirmieji L. Stulpino medaliai įteikti 2014-iais, tuomet jais pagerbti kapitonas Sigitas Šileris ir buvęs ilgametis Uosto direkcijos vadovas Valentinas Greičiūnas. Pernai šis garbingas apdovanojimas skirtas augiau kaip 20 metų susisiekimo ministerijoje dirbusiam ir vandens transporto klausimus kuravusiam Juozui Daruliui ir Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentui Vaidotui Šileikai.

Susisiekimo ministerijos įsteigtu Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu už ilgametį ir nepriekaištingą darbą šiemet apdovanoti kapitonas Juozas Liepuonius, Uosto direkcijos Laivų eismo tarnybos vyriausiasis operatorius Audrius Augustinavičius, Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga bei bendrovės „Kojora“ direktorius Jonas Zakas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojo garbės ženklu apdovanotas Uosto direkcijos Teisės departamento direktorius Linas Rudys.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos raštai įteikti jūrų kapitonams Žydrūnui Naujokui ir Samuil Vindergau bei aukštosios jūreivystės mokyklos dėstytojui  Viliui Kauniečiui. Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus padėkos raštai įteikti jūrų kapitonui Henrikui Žalandauskui ir jūrininkui Vytautui Marcinkevičiui. Uosto direkcijos generalinis direktoriaus Arvydo Vaitkaus padėkos raštais apdovanoti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys ir Uosto direkcijos Plėtros skyriaus viršininko pavaduotojas Gedeminas Sakutis. Jūros veteranų ženklais apdovanoti po keturis dešimtmečius jūrai pašventę Vytautas Dvarionas bei Viačislavas Saniukas.

 

Apklausa
X apklausa