Klaipėdos uoste lankėsi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

2016 08 09
Klaipėdos uoste lankėsi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

Uostamiestyje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apsilankė Klaipėdos uoste ir susitiko su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos bei uosto kompanijų vadovais.

Surengus ekskursiją direkcijos laivu „Lotas“ po Kuršių marias, ministras ir jį lydėję asmenys turėjo galimybę iš arti pažvelgti į uostą ir išgirsti apie kompanijų veiklą.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Plėtros ir akvatorijos priežiūros departamento direktorius Vidmantas Paukštė ministrui papasakojo apie uosto plėtros galimybes, būtinybę gilinti uostą, kad į jį galėtų įplaukti dideli laivai.

Esu labai dėkingas už šį pažintinį priėmimą. Uostas auga, atrodo tikrai įspūdingai. Norisi palinkėti ir toliau išlikti dinamiškiems, nesustoti vystytis. Klaipėdos jūrų uosto  užsitarnautas geras vardas ir teikiamos galimybės yra labai aukštai vertinamos visame regione“, - kalbėjo ministras.

Ministras pasveikino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją tapus lyderiu tarp Baltijos šalių uostų pagal krovos augimo dinamiką. Pernai Klaipėdos uoste perkrautas rekordinis kiekis krovinių - 38,5 mln. tonų.

Atsižvelgiant į regione kylančius saugumo iššūkius, susitikime ministras pabrėžė Klaipėdos uosto strateginę reikšmę bendradarbiaujant su NATO. Klaipėdos uostas, įgijęs patirtį ir žinomumą 2011–2015 m. transportuojant NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijai Afganistane reikalingus nekarinius krovinius, neabejotinai išnaudos turimą infrastruktūrą kitais metais į Lietuvą dislokuojant NATO batalionui reikalingą karinę techniką ir ginkluotę.

Klaipėdos uostas – ne tik Lietuvos vartai į pasaulį, per uostą Lietuva atrandama“, – pažymėjo ministras. 
Užsienio reikalų ministerija skiria ypatingą dėmesį Klaipėdos uosto pristatymui užsienyje ir naujų partnerių paieškai per Klaipėdos uostą plėtojant naujus krovinių tranzito koridorius.

Apklausa
X apklausa