Uostų aktualijos aptariamos Baltijos uostų konferencijoje

2016 09 08
Uostų aktualijos aptariamos Baltijos uostų konferencijoje

Helsinkyje prasidėjo kasmetinė Baltijos uostų konferencija, kurią rengia šiemet 25-ąjį jubiliejų mininti Baltijos uostų organizacija (BPO). Jos nare yra ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

BPO buvo įkurta 1991-ųjų rudenį. Organizacija įsteigta siekiant palengvinti bendradarbiavimą tarp uostų, analizuoti ir gerinti laivybą Baltijos jūros regione. Šiuo metu Baltijos uostų organizacijai priklauso devyniose šalyse išsidėstę 45 svarbiausi Baltijos šalių uostai. Uosto direkcija skaičiuoja 21 metų narystę šioje organizacijoje.

BPO misija – prisidėti prie ekonominės, socialinės ir aplinkosauginės jūrų transporto ir uosto pramonės tvarios plėtros Baltijos jūros regione bei stiprinti konkurencingumą pasauliniu mastu.

25 metai BPO buvimo parodė, kad ši organizacija, suvienijusi Baltijos jūros regiono uostus, yra išties prasminga. BPO – tai savita platforma bendroms uostų problemoms iškelti ir sėkmingai jas spręsti, tai galimybė uostams geriau pažinti vieniems kitus, pasidalinti patirtimi“, – sako konferencijoje dalyvaujantis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Ekonomikos ir finansų direktorius, BPO valdybos narys Martynas Armonaitis.

Baltijos šalių uostų konferencija yra svarbiausias kasmetinis renginys, kuriame susiburia BPO nariai bei svečiai, drauge aptariantys esmines ir neatidėliotinas uostų verslui įtaką darančias problemas. Renginyje kasmet dalyvauja ir Europos Komisijos atstovai.

Apklausa
X apklausa