Jaunieji mokslo festivalio dalyviai domėjosi uosto veikla ir perspektyvomis

2016 09 09
Jaunieji mokslo festivalio dalyviai domėjosi uosto veikla ir perspektyvomis

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija priėmė nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ dalyvius. Apie 60 moksleivių iš Tauragės ir Klaipėdos domėjosi uosto veikla.

Šis festivalis Lietuvoje vyksta jau 13 metų, prieš trejus metus prie jo prisijungė Klaipėdos universitetas (KU), kuris yra Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos partneris.

Šio festivalio tikslas – mokslo ir studijų populiarinimas. Klaipėdos universitetas siekia populiarinti inžinerines studijas, nes būtent tokių specialistų trūksta ir uoste. Šiuo tikslu moksleiviams parinkta ir tema apie uosto plėtrą, nes būtent ji paskatins tokių specialistų poreikį. Labai džiaugiuosi, kad mūsų partneris - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, priėmė mus, nes šios įmonės, kaip ir universiteto, planai yra veržlūs ir ambicingi“,  – kalbėjo KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto prodekanė Tatjana Paulauskienė.

Iš Klaipėdos ir Tauragės atvykusiems moksleiviams Uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier pristatė uosto veiklą.

Klaipėdos uostas yra labiausiai augantis Baltijos jūros regione, o šiemet pagal krovinių apyvartą yra absoliutus lyderis tarp artimiausių kaimynų. Su Klaipėdos uostu susijusiose įmonėse dirba apie 58 tūkst. darbuotojų“, – paprastai apie uostą moksleiviams pasakojo K.Gontier.

Nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė” – kasmetinis renginys, pirmąkart įvykęs 2004 metais Vilniuje ir Kaune. Metams bėgant, festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu šalyje, pasklidęs po daugiau nei dešimt miestų bei rajonų. Įvairiuose renginiuose, paskaitose, demonstracijose, ekskursijose, parodose, kurių dabar kasmet organizuojama daugiau nei 300, kiekvieną rugsėjį apsilanko daugiau nei 30.000 dalyvių. Jie lankosi universitetuose, aukštųjų technologijų kompanijų laboratorijose, kitose verslo įmonėse, muziejuose. Įvairaus amžiaus vaikai, moksleiviai ir šeimos dalyvauja Mokslo festivalį lydinčiose mokslo šventėse po atviru dangumi. Kiekvienais metais festivalyje paskaitas skaito žymūs mokslininkai iš įvairių užsienio šalių.

Apklausa
X apklausa