Europos ir Kinijos viršūnių forume – ir Klaipėdos uosto atstovai

2016 11 06
Europos ir Kinijos viršūnių forume – ir Klaipėdos uosto atstovai

Lapkričio 4-6 dienomis pirmą kartą Baltijos šalyse vyko 5-asis aukščiausiųjų Vidurio ir Rytų Europos valstybių bei Kinijos viršūnių susitikimas bei verslo forumas, kuriame dalyvavo ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Kinijai įgyvendinant „Šilko kelio“ projektą, tai vienas svarbiausių renginių siekiant palaikyti ryšius palaikymui ir apsikeisti informacija. Renginyje dalyvavo per 900 aukšto rango Europos ir Kinijos valdžios bei verslo atstovų.

Kinija+16 viršūnių susitikimai rengiami Kinijos Liaudies Respublikos iniciatyva. Jų metu siekiama sustiprinti bei plėsti bendradarbiavimą su penkiomis Balkanų šalimis ir vienuolika Europos Sąjungos valstybių, taip pat ir Lietuva. Bendrų sąlyčio taškų ieškoma investicijų, finansų, mokslo, švietimo, kultūros, transporto ir kitose srityse. Kinija išskiria tris prioritetines ekonominio bendradarbiavimo sritis – infrastruktūrą, aukštąsias bei ekologiškas technologijas.

„Šiame viršūnių susitikime dalyvauja aukščiausieji Kinijos bei Europos šalių vyriausybių bei verslo bendrovių vadovai, tad kontaktų užmezgimui ir plėtojimui su Kinijos įmonėmis, kurių dalyvavo keli šimtai, tai buvo itin prasmingas renginys. Kartu tai buvo puiki galimybė sužinoti regionines Rytų ir Vidurio Europos bei Kinijos bloko aktualijas bei transporto jungčių galimybes“, – sakė Uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktorius Martynas Armonaitis.

Viršūnių susitikime dalyvavo ir Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius. Rygoje buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ir Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinės plėtros ir reformų komisijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo uostų pramoninių parkų plėtros srityje. Tokiu būdu Lietuva taps strategine naujosios „Šilko kelio“ iniciatyvos dalimi. Tai padės pritraukti papildomus krovinių srautus, atvykstančius iš Azijos.

Pirmasis Kinija+16 viršūnių susitikimas 2012 metais vyko Varšuvoje. Kinijos premjeras tuomet ir paskelbė apie iniciatyvą bendradarbiauti su 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių. Vėlesni susitikimai vyko Rumunijoje, Serbijoje, o pernai – Kinijoje.

Apklausa
X apklausa