Raštingiausia Uosto direkcijos darbuotoja – projektų vadovė

2017 03 03
Raštingiausia Uosto direkcijos darbuotoja – projektų vadovė

Prie tradicine tapusios pilietiškos iniciatyvos rašyti Nacionalinį diktantą jau antrą kartą prisijungusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija išrinko ir apdovanojo raštingiausią savo įmonės darbuotoją. Ja tapo Giedrė Zakarackaitė-Gudaitienė, Plėtros skyriuje dirbanti projektų vadove.

Neseniai prie įmonės kolektyvo prisijungusi architektė G. Zakarackaitė-Gudaitienė, kaip ir pernai raštingiausia darbuotoja tapusi buhalterė Gražina Gedvilaitė, parodė, jog net ir turėdamos inžinerinį bei tiksliųjų mokslų išsilavinimą yra puikios lietuvių kalbos žinovės. Taip pat buvo apdovanoti trys darbuotojai parodę itin puikias gimtosios kalbos žinias.

„Džiaugiuosi, kad toks gausus būrys direkcijos darbuotojų nusprendė pasitikrinti savo kalbos žinias. Tai, kad šiandien mūsų valstybėje yra vartojama vis daugiau svetimybių, ypač anglicizmų, yra nemaža grėsmė lietuvių kalbai. Visų pirma, reikia gerai mokėti savo kalbą. Visada mylėkime gimtąją kalbą, nes tai yra didžiulis turtas ir vertybė“,– sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Pasitikrinti raštingumo žinias ir susirungti dėl raštingiausio Lietuvos gyventojo bei Uosto direkcijos darbuotojo vardo šiemet panoro daugiau kaip 20 įmonės darbuotojų. Diktantą rašė ir direkcijoje praktiką atliekantys studentai. Pernai Nacionalinį diktantą Uosto direkcijoje rašė apie 15 darbuotojų bei jų šeimos nariai ir draugai.

„Labai smagu, kad mūsų darbuotojai yra neabejingi savo gimtajai kalbai ir, be abejo, labai džiugu, kad šis renginys vienija kolektyvą“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos kalbos tvarkytoja Inga Augustinienė, kartu su kolege Kristina Dregval sukvietusios kolegas pasitikrinti raštingumo žinias.

Nacionalinis diktantas rengiamas nuo 2006 metų visos Lietuvos mastu. Pagrindinis konkurso tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Apklausa
X apklausa