Gyventojams – pažintis su uosto įmonėmis

2017 03 08
Gyventojams – pažintis su uosto įmonėmis

Klaipėdos gyventojų bendruomenės – šįkart Vitės ir Melnragės – iš arčiau susipažino su kaimynystėje veikiančiomis uosto krovos įmonėmis. Nemaža dalis gyventojų uosto įmonėse lankėsi pirmą kartą.

„Šiuo metu rengiame uosto bendrąjį planą, kuris numatys galimą uosto plėtrą. Tačiau tai yra tik koncepcija, bet ne koks nors statybas leidžiantis dokumentas. Pritarėme, kad uosto plėtra į naujas teritorijas galės būti vykdoma tik tuo atveju, jeigu uosto apyvarta augs tokiais tempais, kaip dabar auga, bus išnaudotos visos galimybės esamose teritorijose bei bus garantijos, kad valstybės investuoti pinigai duos didelę pridėtinę vertę. Girdime abejonių, kad plėtra ankstyva, kad dar neva yra laisvų teritorijų. Tad nusprendėme parodyti, kad uosto įmonės efektyviai išnaudoja esamas teritorijas“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

Daugiau kaip 30 Vitės ir Melnragės bendruomenių atstovų apsilankė AB „Klaipėdos nafta“, UAB Krovinių terminale, savo teritoriją mielai atvėrė ir AB „Klasco“. Įmonių vadovybė ne tik supažindino su vykdoma veikla, įdiegtomis naujomis technologijomis, planais, bet ir tiesiogiai atsakė į gyventojams labiausiai rūpimus klausimus.

Klaipėdos uostas, pernai pasiekęs 40,14 mln. tonų krovinių apyvartą, visus metus išlaikė lyderio poziciją tarp Baltijos valstybių uostų. Tačiau skaičiuojama, kad, jei nebūtų vykdoma uosto plėtra, apie 2026 metais esamos uosto galimybės būtų išnaudotos.

Apklausa
X apklausa