Uosto direkcijoje posėdžiavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdyba

2017 03 13
Uosto direkcijoje posėdžiavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdyba

Uosto direkcijoje pirmą kartą posėdį surengė AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdyba, vadovaujama pirmininko Romo Švedo. Susitikime su Uosto direkcijos vadovybe aptarti svarbiausi su uostu susiję geležinkelių transporto klausimai.

„Lietuvos geležinkeliai ir Klaipėdos jūrų uostas turi dirbti ranka rankon, koja kojon. Esant nuožmiai konkurencijai Baltijos jūros regione, Lietuva turi užtikrinti patikimo ir geriausio pervežėjo vardą. Toks mūsų pagrindinis tikslas“, – sakė AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininkas Romas Švedas.

Vienas iš aktualiausių klausimų – kam turi priklausyti uoste esantys geležinkeliai. Šiuo metu dalis priklauso Uosto direkcijai, kita dalis – AB „Lietuvos geležinkeliai“.

„Mes aiškiai pabrėžėme, jog dvivaldystė yra blogai. Šiandien yra iškraipytos rinkos sąlygos, nes vienos sąlygos yra naudojant Uosto direkcijos infrastruktūrą, kitos sąlygos – AB „Lietuvos geležinkeliai“. Sveikintinas valdybos požiūris, kad sąlygos turi būti vienodos. Šią situaciją būtina spręsti ir ją būtinai spręsime aptardami siauresniame rate“, – sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžė, jog bus siekiama, kad geležinkelių tarifai uosto kompanijoms būtų aiškūs ir vienodi.

„Mūsų pagrindinis noras – Klaipėdos uoste įvesti daugiau aiškumo, skaidrumo. Šiandien yra istoriškai susiklosčiusi situacija, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių kompanijoms skirtos sąlygos, tiek tarifų, tiek geležinkelių priklausomybės prasme, sukelia truputį chaosą, o tai nepadeda nuosekliai dirbti. Sieksime, kad tarifai būtų aiškūs, vienodi“, – sakė M. Bartuška.

Apklausa
X apklausa