Uosto direkcijoje moksleiviai diskutavo gamtosaugos temomis

2017 03 20
Uosto direkcijoje moksleiviai diskutavo gamtosaugos temomis

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kartu su uostamiesčio moksleiviais paminėjo pasaulinę Žemės dieną. Suburti uostamiesčio moksleivius diskutuoti gamtosaugos temomis jau tapo gražia tradicija – moksleivių gamtosauginis forumas Uosto direkcijoje surengtas jau penktą kartą.

Renginys Uosto direkcijoje tradiciškai pradėtas Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija, kuri šiemet beveik minučių tikslumu sutapo su ekvinokcija, tai yra su pavasario lygiadieniu, kai dienos ilgumas susilygina su nakties ilgumu. Paskelbus pasaulinės Žemės dienos šventės pradžią, beveik šimtas įvairių uostamiesčio mokyklų moksleivių susirinko į gamtosauginį forumą. Šįkart jo tema „Išsaugokime žemę“.

Forumo dalyvius, pasitelkus telekonferencines technologijas, pasveikino aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

„Savo žeme turime rūpintis kiekvieną dieną. Ir šis šūkis yra priesakas mums visiems, kaip elgtis. Savo kasdieniais sprendimais mes prisidedame prie žemės sveikatos“, – kviesdamas kiekvieną būti tausotoju sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus sako neabejojantis, kad ne vienas iš šios dienos forumo dalyvių ateityje spręs svarbius klausimus, taip pat ir ekologinės situacijos mieste gerinimo.

„Džiaugiuosi Uosto direkcijoje matydamas tokį gausų būrį jaunų žmonių, kuriems rūpi gamtosauga, džiaugiuosi, kad esate aktyvūs mūsų valstybės piliečiai.  Klaipėdos uostas yra vienas ekologiškiausių uostų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje – čia apie 80 procentų visų krovinių gabenama geležinkeliu. Investicijos į infrastruktūrą skatina Klaipėdos uostą žengti koja kojon su moderniausiomis technologijomis, keliančiomis ekologiškumo ir darnios plėtros kartelę kasmet vis aukščiau. Uosto įmonės investuoja į aplinkosaugos projektus, modernią įrangą, taupančią energijos išteklius. Uosto direkcijos lėšomis uoste yra įdiegtos oro taršos matavimų stotelės, įsigyta ir mobili taršos matavimo įranga, mes investuojame į miesto gatves, tai taip pat prisideda prie ekologinės situacijos gerinimo mieste“, – teigė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Keletą metų iš eilės moksleivius diskutuoti aplinkosaugos temomis sukviečia asociacijos „Žalia banga“ vadovė Dalia Žukienė.

„Mums džiugu, kad Uosto direkcijoje daug dėmesio skiriama aplinkosauginiams dalykams, ir čia mes kartu su moksleiviais renkamės jau penktus metus“, – sakė Dalia Žukienė, asociacijos „Žalia banga“ vadovė.

Moksleivių gamtosauginį forumą organizuoja asociacija „Žalia banga“, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Apklausa
X apklausa