Ministras pirmininkas: Lietuvai reikalingi ambicingi projektai

2017 03 24
Ministras pirmininkas: Lietuvai reikalingi ambicingi projektai

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje pirmą kartą apsilankė šalies premjeras Saulius Skvernelis ir jį lydinti delegacija. Ministrui pirmininkui pristatyta Klaipėdos uosto veikla, jo įtaka šalies ekonomikai ir  vystymo perspektyvos.

„Uostas šiandien sugeneruoja beveik apie 10 proc. viešųjų finansų į biudžetą, tai sudaro daugiau nei 6 proc. bendrojo vidaus produkto. Jei norime, kad ir toliau būtų augimas, arba bent nebūtų kritimo, uostas privalo matyti perspektyvą po 20-30 metų. Konkurencinė kova yra žiauri,  kiekvienas stabtelėjimas arba sprendimų nepadarymas reiškia, kad ir šie įvardinti skaičiai pradės kristi. To negalime leisti, jei norime gyventi šalyje ir nesiskųsti dėl emigracijos, darbo vietų nebuvimo, skurdo, jeigu norime mažinti socialinę atskirtį. Tokios įmonės yra pelną valstybei nešančios įmonės“, – pabrėžė premjeras Saulius Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad ambicingi projektai šiame krašte yra reikalingi, kadangi jie sukuria unikalią galimybę uostamiesčio pramonės, ūkio ir mokslo institucijų veiklos plėtrai, be to, prisideda prie gyventojų ekonominio potencialo augimo. Tačiau Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad ne mažiau svarbu pažymėti, jog sprendimai turi būti priimami subalansuotai, įvertinus tiek vietos gyventojų interesus, tiek ir išanalizavus aplinkosauginius klausimus.

„Klaipėdos uosto bendrasis planas šiuo metu yra vienas didžiausių ir reikšmingiausių Lietuvos projektų. Mums reikalingi ambicingi, tačiau visų interesus atliepiantys Klaipėdos uosto plėtros projektai, siekiant didžiausios naudos valstybei ir Klaipėdos miesto gyventojams“, – sakė premjeras S. Skvernelis.

Klaipėdos uostas pernai pasiekė 40,14 mln. tonų krovinių apyvartą ir visus metus išlaikė lyderio poziciją tarp Baltijos valstybių uostų, tačiau skaičiuojama, kad Klaipėdos uosto augimas, ir toliau augant krovai, 2026 metais priartėtų prie galimybių ribos. Šiuo metu rengiamas uosto bendrasis planas numatytų ilgalaikę uosto plėtrą, išsprendžiančią dvi pagrindines problemas – gylio ir teritorijų trūkumą.

„Visą laiką pabrėžėme, kad kas bebūtų daroma, bus laikomasi teisės aktų. Uosto direkcija labai aiškiai sako, net ir vakar gavusi gražų apdovanojimą kaip socialiai atsakingiausia įmonė Klaipėdos regione, kad žmonės mums yra svarbiausi ir privalo gauti tinkamas kompensacijas, jei tokių prireiktų. Turime nuostatą projektus vystyti taip, kad Melnragės gyvenamoji teritorija būtų kuo mažiau paliesta“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Apklausa
X apklausa