Pratybos uoste: kelto įgula išvaduota, sprogmuo neutralizuotas

2017 05 24
Pratybos uoste: kelto įgula išvaduota, sprogmuo neutralizuotas
Šį rytą uosto akvatorijoje užimto kelto įgula išlaisvinta 9.27 val., sužeistieji nuvežti į gydymo įstaigas. Kelte aptiktas sprogmuo neutralizuotas, o į akvatoriją išsilieję naftos teršalai surinkti. Taip baigėsi šiandien vykusios uosto apsaugos ir civilinės saugos pratybos.

Pagal scenarijų 9 val. ryto buvo gautas pranešimas, kad uosto akvatorijoje pastebėti du žmonės už kelto „Neringa“ borto. Nedelsiant susirinko Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) nariai. Netrukus gautas pranešimas, kad keltas „Neringa“ nukrypo nuo kurso ir dreifuoja, o prie kapitono tiltelio pastebėtas įtartinas asmuo. Keltas tapo nevaldomas. Įtartinas asmuo perėmė kelto „Neringa“ valdymą. Informacija nedelsiant buvo perduota Bendrajam pagalbos centrui. Specialiosioms pajėgoms pavyko išlaisvinti kelto kapitoną, išgelbėtas ir užsibarikadavęs laivo mechanikas.

Uosto direkcijos laivų įgulos ištraukė du žmones, skendusius akvatorijoje, jie perduoti medikams.
Dėl kelto mašinų skyriuje kilusio gaisro AB Smiltynės perkėlai teko evakuoti bendrovės darbuotojus, nes kelte buvo pavojingas krovinys bei aptiktas sprogmuo. 9.45 val. gaisras kelte buvo lokalizuotas. Įvykio vietoje, vandens paviršiuje pastebėta naftos produktų plėvelė. Nedelsiant buvo pastatytos boninės užtvaros, surinkta apie 160 l naftos teršalų.

„Pratybos buvo skirtos patikrinti sąveiką tarp atsakingų institucijų – uostą kontroliuojančių ir gelbėjimo tarnybų. Pratybų metu buvo imituotas keleivinio kelto užgrobimas, buvo sutelktos visos atsakingos pajėgos. Pasibaigus pratyboms visi dalyviai sukviesti aptarti pratybų”, – informavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ESOC koordinatorius Egidijus Kuzmarskis.

Šiandien Klaipėdos uoste vykusiose uosto apsaugos ir civilinės saugos pratybose dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ESOC, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriaus, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties bei AB Smiltynės perkėlos atstovai.
Apklausa
X apklausa