Lietuvos–Baltarusijos forume – dėmesys transporto sektoriui

2017 05 30
Lietuvos–Baltarusijos forume – dėmesys transporto sektoriui

2017 m. gegužės 30–31 d. Kaune vyksta XIII Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas. Kasmetiniame renginyje dėmesys skiriamas transporto, logistikos ir kitiems svarbiems klausimams tarp abiejų šalių aptarti. Į forumą atvyko apie 50 Baltarusijos įmonių atstovų, renginyje dalyvauja ir kelios dešimtys Lietuvos įmonių, tarp jų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Gegužės 30 d. forume aptariami transporto, logistikos ir krovos, atsinaujinančių ir vietinių energijos šaltinių, investicijų ir finansavimo bei turizmo klausimai. Renginyje diskutuojama apie naujų bendradarbiavimo formų tarp Lietuvos ir Baltarusijos verslo įmonių galimybes.

„Baltarusija – viena pagrindinių Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo partnerių. Abiejų šalių prekybos apimtys nuolat auga, didėja Lietuvos eksportas ir investicijos kaimyninėje šalyje, tai prisideda prie bendro Lietuvos ekonomikos augimo. Baltarusija – itin svarbus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto partneris. Per Klaipėdos uostą 2016 metais buvo perkrautas rekordinis kiekis  baltarusiškų krovinių – 13,8 mln. tonų, tai sudaro apie trečdalį uosto krovos apyvartos. Baltarusijai Klaipėdos uostas yra vartai į pasaulio rinkas“, – teigė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. Uosto vadovas forume skaitys pranešimą tema „Baltarusija–Lietuva: perspektyvos ir tranzitinių krovinių srautų augimo galimybės“.

Ekonomikos forume dalyvauja LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Baltarusijos ekonomikos ministras Vladimir Zinovskij, Sporto ir turizmo viceministras Michail Portnoij ir Mogiliovo srities gubernatorius Vladimir Domanevskij.

Apklausa
X apklausa