Jūros šventės išvakarėse pagerbti žuvę jūrininkai

2017 07 27
Jūros šventės išvakarėse pagerbti žuvę jūrininkai

Jūros šventės išvakarėse Smiltynėje prie „Albatroso“ paminklo pagerbti jūrininkai, kuriems į gimtąjį uostą nebuvo lemta grįžti. Jūrinė bendruomenė, į amžinybę iškeliavusių jūrininkų šeimos, įvairių įmonių bei organizacijų atstovai simbolinėje vietoje susibūrė prisiminti nebesugrįžusių iš jūros.

Žuvusius jūrininkus pagerbė kapitonas Sigitas Šileris, miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, Uosto direkcijos kapitonas Adomas Alekna bei būrys jūrinės bendruomenės atstovų, jūrininkų artimieji.

„Man labai džiugu, kad prieš keletą metų sukūrėme šią gražią tradiciją susirinkti prie „Albatroso“ paminklo. Žvelgdamas į jį susimąstai, kaip tokią netektį išgyvena jūrininkų šeimos... Klaipėdoje nėra šeimos, kuri neturėtų giminaičio, bičiulio ar artimo žmogaus, kuris nebūtų susijęs su jūra, tad mums visiems yra žinomas išlydėjimo, laukimo jausmas ir begalinis džiaugsmas pasitinkant grįžtančius į savo uostą jūrininkus. Šios šventės proga, kuri yra didelė jūrinės šventės dalis, noriu palinkėti, kad visus, kuriuos išlydėjote ir kantriai laukėte, visada sutiktumėte“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Paminklas žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams pagerbti Smiltynėje iškilo 2011 metais. Idėją taip įamžinti išplaukusius ir negrįžusius pasiūlė Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“, o ją įgyvendino VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kartu su AB Vakarų laivų gamykla. Daugiau nei 10 m aukščio metalo lakštų skulptūrinę kompoziciją sukūrė skulptorius Klaudijus Pūdymas ir architektas Mindaugas Zabarauskas. Granitinėse plokštėse iškalti į jūrą išplaukusių, tačiau iš jos negrįžusių Lietuvos jūrininkų, žvejų, buriuotojų vardai, pavardės ir nuskendusių laivų pavadinimai.

Apklausa
X apklausa