Pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai

2017 07 29
Pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai

Jūrininkų ir uosto bendruomenės vakare „Mano uostas“ pagerbti šios išskirtinės profesijos atstovai, o iškiliausiems įteikti reikšmingi apdovanojimai. Iškilmingas vakaras subūrė gausią jūrinę ir uosto bendruomenę, kuriai skambėjo šilti padėkos žodžiai už sunkų ir atsidavimo reikalaujantį darbą.

Iškilmingame vakare buvo perskaityti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo žodžiai.

„Džiaugiamės matydami didėjančią krovos darbų apimtį, visame pasaulyje su Lietuvos vėliava plaukiojančius laivus. Lietuva išlaiko jūrinės valstybės vardą dėl to, kad puikiai dirbate jūs, šiai veiklai gyvenimą paskyrę žmonės. Bendromis pastangomis drąsiai siekime jūrinės valstybės ir darnios uostamiesčio plėtros tikslų. Dar labiau didinkime mūsų uosto konkurencingumą ir pranašumą. Visiems – daug drąsos, ryžto ir sėkmės“,  – rašoma Prezidentės sveikinimo kalboje.

Jūrinę bendruomenę sveikino Ministro pirmininko patarėjas Arnoldas Piktžirnis, susisiekimo viceministras Paulius Martinkus, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, jūrinei, uostinei bendruomenei dėkojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

„2014 metais atgaivinome kažkada gyvavusią prasmingą tradiciją – Jūrininkų vakarą, o šiemet šis vakaras įgavo platesnį mastą ir tapo Jūrininkų ir uosto bendruomenės vakaru. Nekyla abejonių, kad tai yra teisingas ir prasmingas posūkis, nes būtent jūs, jūrinėmis uniformomis vilkintys klaipėdiečiai ir kiekvienas dirbantis uoste, esate tas tikrasis jūrinis branduolys, kurio dėka galime sakyti, kad esame stipri jūrinė valstybė“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Iškilmingame vakare įteiktos padėkos ir apdovanojimai. Garbingu kapitono Liudviko Stulpino medaliu šiemet apdovanoti du nusipelnę asmenys –  Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Jūrų inžinerijos katedros profesorius Vytautas Paulauskas ir AB „Limarko“ laivininkystės kompanijos generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris.

Apdovanojimas mokslininkui V. Paulauskui skirtas už indėlį kuriant ir plėtojant Lietuvos vandens transporto sistemą, už visuomeninę veiklą populiarinant jūrinį verslą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, garsinimą pasaulyje. V. Lygnugaris apdovanotas už jūrinių bendrovių sujungimą į asocijuotas struktūras, jūriniam verslui svarbių siekių ir tikslų įgyvendinimą.

L. Stulpino apdovanojimas skiriamas tik už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. L. Stulpino vardo apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio.

Pirmieji L. Stulpino medaliai įteikti 2014-iais, tuomet jais pagerbti kapitonas Sigitas Šileris ir buvęs ilgametis Uosto direkcijos vadovas Valentinas Greičiūnas. Pernai šis garbingas apdovanojimas skirtas buvusiam susisiekimo ministrui Jonui Biržiškiui ir UAB „Bega“ generaliniam direktoriui Aloyzui Kuzmarskiui.

Vakaro metu premjero Sauliaus Skvernelio padėkos įteiktos Ritai Kunickienei, Klaipėdos teritorinės muitinės direktorei, Arnoldui Šileikai, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos prezidentui, AB Vakarų laivų gamyklos generaliniam direktoriui, Vytautui Kaunui, AB „Klasco“ komercijos direktoriui, Rimui Rusinui, AB „Klaipėdos nafta“ SGD terminalo eksploatacijos direktoriui, Steponui Ranoniui, AB Limarko laivininkystės kompanijos laivų valdymo skyriaus vadovui.

Susisiekimo ministro Roko Masiulio padėkos įteiktos Šarūnui Kručiui, AB „Klasco“ vyriausiajam buhalteriui, Povilui Jokubaičiui, AB Smiltynės perkėlos vyresniajam mechanikui, Aloyzui Plauškai, UAB „Kojora“ šaltkalvių brigadininkui, Sergejui Baranovui, AB Limarko laivininkystės kompanija laivų šaldymo įrenginių mechanikui laivuose, Vaclovui Narmontui, UAB „Baltic Premator Klaipėda“ vyriausiajam meistrui. Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus padėkomis pagerbti Martynas Armonaitis, VĮ Valstybinio jūrų uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktorius-vyriausiasis finansininkas ir Eimantas Kiudulas, UAB Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės generalinis direktorius.

Apklausa
X apklausa