"Gintarinės jūrmylės" bėgime - uosto direkcijos pergalė

2017 10 13
"Gintarinės jūrmylės" bėgime  - uosto direkcijos pergalė

Nuvilnijo septynioliktasis tradicinis tarptautinis bėgimas „Gintarinė jūrmylė 2017“. Šiemet jame dalyvavo daugiau nei 800 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Kaip ir įprastai, bėgikai varžėsi bandydami įveikti jūrmylės arba kelių jūrmylių nuotolį. Bėgo tiek profesionalūs sportininkai, tiek bėgimą mėgstantys paties įvairiausio amžiaus miestiečiai ir miesto svečiai. Estafetės rungtyje triumfavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos komanda.

Renginio metu bėgimo dalyviai buvo kviečiami nubėgti bent vieną jūrmylę, kurią sudaro 1 852 metrai. Profesionaliems bėgikams buvo siūloma šešis kartus ilgesnė trasa, o bėgikėms – 3 jūrmylės. Šių nuotolių nugalėtojų vardai ir pavardės kasmet įamžinami Smiltynėje stovinčiame, 6 tonas sveriančiame atminimo akmenyje.

„Tai labai graži tradicija, kuri suvienija sveikai gyvensenai ir sportui neabejingus žmones, puikus pavyzdys, kaip vardan tokio prasmingo renginio susivienija miestas, uostas, kariuomenė“, – sakė Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacijos prezidentas Virginijus Jurgelevičius.

„Gintarinė jūrmylė“ – vienas svarbiausių bėgimo renginių mieste. Dalyvių skaičius tolygiai auga. 2001 metais įvykusiose varžybose bėgo vos kelios dešimtys bėgikų, dabar jų skaičius artėja prie tūkstančio. Unikalų renginį sumanė ir inicijavo VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija.

„Akivaizdu, kad susidomėjimas šiuo renginiu, o kartu ir sveika gyvensena tik didėja. Šio renginio mastą rodo ir tai, kad jame varžosi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio bėgikai, taip pat ir įmonių komandos. Džiugu dalyvių gretose matyti kasmet daugiau jaunimo. O Uosto direkcijos, kaip socialiai atsakingos įmonės, vienas iš prioritetų yra jaunimo, vaikų užimtumas“, – džiaugėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

Bėgime dalyvavo ir žinomi sportininkai: trijų jūrmylių bėgime dėl nugalėtojos titulo kovojo šių metų 5 kilometrų bėgimo Lietuvos čempionė Monika Juodeškaitė, Anna Kuznetcova iš Rusijos bei baltarusė Aliona Barisenka, o šešių jūrmylių bėgime rungsis lietuvis Justinas Beržanskis bei Sergejus Platonovas iš Baltarusijos.

Apklausa
X apklausa