Uosto direkcija bendradarbiaus su Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra

2017 10 26
Uosto direkcija bendradarbiaus su Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra

"Klaipėdos uostas – kertinis Klaipėdos miesto išskirtinumo rodiklis, todėl būtina visokeriopai išnaudoti jo potencialą. Esame jauna, ambicinga komanda, kuri pasiryžusi dirbti dėl Klaipėdos proveržio. Manau, kad visų mūsų suinteresuotų pusių siekiai turėtų būti vienodi – pažangesnis, progresyvesnis, darbuotojams ir investuotojams patrauklesnis miestas", - taip teigė naujasis Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) vadovas Simas Simanauskas, kartu su savo komanda susitikęs su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovu Arvydu Vaitkumi.

Jaunajai KEPA komandai išsamiai pristatyta, kaip uostas gyvena šiandien ir, kokios perspetyvos jo laukia ateityje. Klaipėdos uostas – svarbiausias Lietuvos transporto ir tranzito mazgas, bene didžiausias darbdavys regione ir visoje Lietuvoje. Uoste ir su uosto veikla susijusiose įmonėse dirba apie 58 tūkstančiai darbuotojų. Su Klaipėdos uostu yra glaudžiai susiję apie 800 Lietuvos įmonių. Sėkminga uosto veikla reikšminga visai valstybės ekonomikai –  Klaipėdos uostas sukuria daugiau kaip 6 proc. valstybės BVP. Pernai pasiekęs rekordines krovos auštumas (perkrauta 40,14 mln tonų krovinių), ir šiemet uostas išlaiko kylančią krovinių apyvartos kreivę.

"Kuo sėkmingiau dirbs uostas, tuo didesnė nauda valstybei, miestui ir čia gyvenantiems žmonėms. Ne kartą uosto direkcija buvo pripažinta kaip labiausiai socialiai atsakinga Lietuvos įmonė. Investuojame į miesto privažiuojamųjų kelių statybą ir renovaciją, prisidedame prie miesto kultūrinių, sporto renginių, socialinių projektų. 2000–2015 m. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija Klaipėdos miestui skyrė apie 53 mln. eurų. Miesto socialiniams ir investiciniams projektams kasmet skiriama apie 4 mln. eurų. Taigi uostas ir miestas –bendrai dirbantis laikrodžio mechanizmas", - sakė A. Vaitkus.

Apklausa
X apklausa