Paskelbta Klaipėdos SGD paskirstymo stoties simbolinė eksploatacijos pradžia

2017 10 27
Paskelbta Klaipėdos SGD paskirstymo stoties simbolinė eksploatacijos pradžia

Spalio 27 d. KN (AB "Klaipėdos nafta") simboliškai pradeda mažos apimties antžeminės suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo stoties veiklą, tačiau iki metų pabaigos bus tęsiama stoties bandomoji eksploatacija ir paleidimo-derinimo darbai. SGD paskirstymo stotis stotis skirta aprūpinti SGD Baltijos jūros regiono rinką ir skatinti švaraus kuro vartojimą laivyboje, sunkiajame transporte ir užtikrinti galimybę jį tiekti nuo gamtinių dujų tinklo nutolusiems vartotojams.

SGD paskirstymo stoties statybos prasidėjo 2016 m. vasarį, kai buvo pasirašyta sutartis su rangovu Vokietijos-Lietuvos "PPS Pipeline Systems GmbH", veikiančia jungtinės veiklos pagrindu su Čekijos "Chart Ferox", A.S. Tai komercinis, be valstybės pagalbos AB "Klaipėdos nafta" įgyvendintas projektas, kuriam bendrovė naudojo savo, skolintas ir Europos Sąjungos lėšas iš "Motorways of the Seas (MoS)" programos.

SGD paskirstymo stotį sudaro penkios po 1000 kub. m talpyklos, kuriose laikomos suskystintosios gamtinės dujos. Tai švariausias iškastinis kuras, naudojamas laivyboje, antžeminiame transporte, šalčio pramonėje bei aprūpinant nuo gamtinių dujų tinklo nutolusios vartotojus. SGD yra nekorozinės, nesprogios ir netoksiškos. Pagal techninį projektą yra numatyta galimybė plėsti terminalą iki 10 tūkst. kub. m talpos. Vienu metu paskirstymo stotyje SGD galima užpildyti 2 autocisternas ir mažos apimties SGD dujovežį.

"SGD paskirstymo stotis – vienas iš svarbiausių KN veiklos strategijoje iki 2020 m. numatytų investicinių projektų, kurio poreikį ir naudą jau pajutome stoties paleidimo-derinimo darbų metu: bandymams skirtą pirmąjį krovinį pristatė pasaulinis dujų ir naftos gigantas "Shell", o į Lenkiją jau iškeliavo pirmosios SGD užpildytos autocisternos. Tikime, jog ir Lietuvoje ilgainiui atsiras SGD išdujinimo stotelių tinklas, užuomazgas jau matome Druskininkuose, kaimynėse šalyse taip pat juntamas progresas ir palanki šiai veiklai perspektyva. Galima drąsiai teigti, jog šis per trejus metus pasiektas rezultatas yra SGD terminalo atsiradimo 2014 m. gruodį priežastis", - akcentuoja Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Pasak KN vadovo, SGD paskirstymo stotis sukuria visapusišką SGD logistikos grandinę visame regione, o Klaipėdos uostą įgalina nešti draugiškas aplinkai technologijas propaguojančio uosto vėliavą. Tai itin svarbu kalbant apie pasaulyje griežtėjančius sieros dioksido išleidimo į aplinką normas. Taip pat, anot M. Jusiaus,  dar kartą svarbu paminėti, jog ši logistikos grandinė, apimanti didįjį SGD terminalą ir SGD paskirstymo stotį, visapusiškai tarnaus valstybei: įgalins dar efektyviau išnaudoti didįjį SGD terminalą tiekiant iš jo SGD paskirstymo stočiai ir kurs pridėtinę vertę valstybei bei uostui plėtojant naują verslo šaką.

Daugiau informacijos:

El. Paštas: media@kn.lt

Apklausa
X apklausa