Kazachtano verslininkai pakviesti į Klaipėdos uostą

2017 11 02
Kazachtano verslininkai pakviesti į Klaipėdos uostą

Klaipėdos uostas ir jo potencialas šiomis dienomis pristatomas Kazachstane vykstančiuose tarptautinės parodos "TransKazakhstan. Translogistika 2017" renginiuose. Pranešimus apie Lietuvos kaip tranzitinės valstybės galimybes ir Klaipėdos uosto perspektyvas X tarptautinėje konferencijoje "Naujoji Eurazija: transporto ir logistikos sistemų vystymas Eurazijos transkontinentiniuose maršrutuose" skaitė LR susisiekimo viceministras Ričardas Degutis ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

"Šiuo metu jau yra baigiamas rengti Klaipėdos uosto bendrasis planas, kuriame numatomos naujos teritorijos gamybai ir investicijoms. Turime gerai išplėtotą transporto infrastruktūrą ir logistikos centrų tinklą, Klaipėdos uoste veikia modernūs terminalai, tad Kazachstano verslui galime pasiūlyti naujas teritorijas gamybai, saugius, greitus įvairių krovinių pervežimus į Europos ir Skandinavijos šalis tranzitu per Lietuvos teritoriją. Manome, kad dar turime neišnaudoto potencialo stiprinti abipusį bendradarbiavimą, todėl kviečiame apsilankyti Klaipėdos uoste ir įsitikinti, kad esame modernūs, atviri inveticijoms ir naujoms idėjoms", – Kazachstane kalbėjo A. Vaitkus. 

Kazachstane lietuviai susitiko ir su įtakingais Kazachstano valdžios atstovais – Kazachstano investicijų ir plėtros viceminstru R. Skliaru ir Kazachstano vicepremjeru A.Maminu. Pastarasis jau lankėsi Klaipėdoje prieš porą metų vykusioje tarptautinėje Lietuvos–Kazachstano konferencijoje "Naujas šilko kelias – patikimas Europos ir Azijos ryšys". Konferencijos metu tarp Lietuvos ir Kazachstano pasirašyti trys bendradarbiavimo memorandumai. Tuomet per konferenciją A. Mamin sakė: "Klaipėda – vienas iš svarbiausių mūsų uostų Baltijos regione. Jį vertiname kaip svarbų eksporto ir importo krypties tašką". Pasak Uosto direkcijos vadovo A. Vaitkaus, analogiška konferencija galėtų būti surengta ir ateityje.

"Turime minčių bendrą forumą, kurioje dalyvautų Lietuvos bei Kazachstano verslininkai, surengti artimiausiu metu. Juolat, kad yra puiki proga – šiais metais "Kazachstano geležinkeliai" švenčia savo veiklos 20-ąjį jubiliejų", – kalbėjo A. Vaitkus. 

Klaipėdos uostas Kazachstane pristatomas bendrame šalį reprezentuojamame stende kartu su AB "Lietuvos geležinkeliai", UAB "Arijus" ir UAB "VPA Logistics". Kaip rodo VšĮ "Verslo Lietuva“"Lietuvos ir Kazachstano dvišalės prekybos apžvalga, praėjusiais metais prekių apyvarta tarp Kazachstano ir Lietuvos siekė beveik 620 mln. eurų.

Apklausa
X apklausa