Uosto direkcija – tarp transporto sektoriaus lyderių

2017 12 08
Uosto direkcija – tarp transporto sektoriaus lyderių

12-toje metinėje "Verslo žinių" konferencijoje "Logistikos ir transporto forumas 2017" VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija įvertinta kaip viena iš transporto sektoriaus lyderių. Uosto direkcijai įteiktas apdovanojimas "Pelningiausia sektoriaus įmonė".

"Džiaugiamės, kad Uosto direkcijos veikla ir rezultatai yra pastebėti ir įvertinti. Mums tai yra tarsi patvirtinimas, kad einame teisinga linkme. Nors Uosto direkcija yra valstybės įmonė, tačiau mes dirbame verslo principu. Tad šiandieną, kaip valstybės ir verslo įmonė, esame viena pelningiausių. Džiaugiamės, kad pavyko pasiekti tokį rezultatą nedidinant paslaugų tarifų, kurie pastarąjį dešimtmetį išlieka stabilūs. Šis apdovanojimas yra profesionalios komandos – kiekvieno, dirbančio direkcijoje – įvertinimas ir nuopelnas. Esame dėkingi uosto operatoriams, kurių dėka turime puikius rezultatus, ir sinergiškai dirbdami sugebame pasiekti išsikeltus tikslus", – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. Anot jo, uostas dirba konkurencinėmis sąlygomis, o konkurencija yra milžiniška.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pelningumas 2016 m. siekė 50,9 %. Uosto direkcijos pajamos pernai siekė 56,5 mln. Eur, o 2015 m. gauta 54,5 mln. Eur pajamų.

Būdama valstybės įmone Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija iš valstybės biudžeto pajamų negauna. Uosto direkcija savo veiklą vykdo, iš esmės investuoja iš įmonės lėšų, kurias uždirba pati. „Valstybės tikslas yra efektyviai išnaudoti visą uosto infrastruktūrą, kad ji maksimaliai uždirbtų, kad valstybei generuotų didžiausias pajamas. Tad mūsų siekis yra dirbti kuo efektyviau. Beje, yra apskaičiuota, kad Uosto direkcijos atliktos investicijos į infrastruktūrą valstybei atsiperka per trejus metus – tai yra žaibiškai greitai“, – pabrėžia Arvydas Vaitkus.

Apskaičiuota, kad vienas Uosto direkcijos investuotas euras į infrastruktūros plėtrą bei jos kokybės gerinimą paskatina vidutiniškai 2,02 Eur privačių investicijų į uosto suprastruktūrą. Vienas Uosto direkcijos nuosavomis lėšomis investuotas euras atneša 3,65 Eur viešojo sektoriaus pajamų.2016 m. uosto ir su uosto susijusios įmonės valstybės ir savivaldybių biudžetus papildė daugiau kaip 712 mln. Eur.

VŽ nuotrauka

Apklausa
X apklausa