Laivas „Ocean Crown“ nutemptas nuo seklumos

2017 12 27
Laivas „Ocean Crown“ nutemptas nuo seklumos

Sekmadienį ties II Melnrage, maždaug 200 m atstumu nuo kranto įstrigęs laivas „Ocean Crown“ trečiadienį nutemptas nuo seklumos ir sėkmingai prišvartuotas prie krantinės Klaipėdos uoste. Nutempto laivo vietoje taršos požymių neaptikta.

„Reikia pasakyti, kad buvo palanki vieta – smėlėtas gruntas. Iš laivo kapitono gavome pranešimą, kad jokių korpuso pažeidimų nepastebėta ir taršos iš laivo nėra. Mūsų darbuotojai nuvažiavę irgi įsitikino, kad taršos nėra. 10.30 valandą laivas sėkmingai buvo nutrauktas nuo seklumos. Užsakytas locmanas ir vilkikų pagalba laivas buvo velkamas į uostą bei pastatytas prie kratinės tolimesnei apžiūrai“, – sakė Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna.

Laivas bus nuodugniai apžiūrėtas, narai patikrins povandeninę jo dalį, ar nėra jokių pažeidimų. Dėl incidento bus atliekamas tyrimas.

Ant seklumos įstrigusio laivo gelbėjimo darbai prasidėjo antradienį po pietų. Gelbėjimo operacijai vadovauja Nyderlandų kompanija „Smit“.

Su Kipro vėliava plaukiojantis 190 metrų ilgio laivas „Ocean Crown“ su 20 žmonių įgula ant seklumos ties antrąja Melnrage užplaukė sekmadienį paryčiais. Tą naktį vėjo stiprumas gūsiais siekė iki 28 metrų per sekundę. Pirminė nelaimės priežastis – laivo pagrindinio variklio gedimas.

Laivas buvo “įkalintas” maždaug jūrmylės atstumu į šiaurę nuo šiaurinio molo, apie 200 metrų nuo kranto.

Vytauto Petriko (klaipeda.diena.lt) nuotr.

Apklausa
X apklausa