Uosto direkcija netoleruos formalaus požiūrio į prevenciją

2019 02 28
Uosto direkcija netoleruos formalaus požiūrio į prevenciją

Po praėjusį sekmadienį AB KLASCO įrenginyje kilusio gaisro VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija inicijuoja tarpinstitucinę uosto įmonių pasirengimo ekstremaliems atvejams neplaninę patikrą. Uosto direkcija pabrėžia, kad uosto naudotojai turi diegti naujausias technologijas, kad tokių įvykių ateityje būtų išvengta, o esant incidentui situacija būtų tinkamai suvaldyta.

"Uosto direkcija netoleruos bet kokio formalaus požiūrio į prevenciją. Galima padaryti tiek, kiek reikalauja teisės aktai, tačiau visada galima padaryti ir kur kas daugiau, kad būtų išnaudotos visos priemonės siekiant išvengti tokių incidentų. Šiandien yra naujų technologijų, kurias tikrai galima papildomai įdiegti, kad incidentų nebūtų. Tad Uosto direkcija reikalaus diegti naujausias ir saugiausias technologijas“, – po susitikimo su AB KLASCO vadovybe sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, pavaduojantis generalinį direktorių, Vidmantas Paukštė.

Anot jo, Uosto direkcija kartu su suinteresuotomis tarnybomis rengs ne tik planines pratybas, bet ir neplaninius patikrinimus uoste esančiose įmonėse, tikrins jų pasirengimą ekstremaliems atvejams.

Uosto direkcija su KLASCO vadovybe aiškinosi gaisro priežastis, ar įmonė ėmėsi tinkamų priemonių situacijai suvaldyti. Dėl visuotinio gyventojų informavimo tokiais atvejais kaip pastarasis Uosto direkcija inicijuos susitikimą su Klaipėdos miesto savivaldybe. Pagal LR civilinės saugos įstatymą, jei yra grėsmė, sprendimą dėl visuotinio gyventojų informavimo ar perspėjimo priima savivaldybė.

"Turime rasti bendrą sutarimą, kaip visuotinai, pavyzdžiui, SMS žinutėmis, būtų galima informuoti šalia gyvenančius žmones ir esant neekstremaliai situacijai. To įstatymai nenumato, bet, pabrėžiu, visada galima padaryti daugiau“, – teigia Vidmantas Paukštė.

Gaisras AB KLASCO įrenginyje kilo praėjusio sekmadienio popietę. Anot KLASCO vadovų, preliminari gaisro priežastis – įrenginyje perkaitęs guolis vienoje iš galerijų.

Apklausa
X apklausa