Nacionalinis diktantas ir Uosto direkcijoje

2019 03 08
Nacionalinis diktantas ir Uosto direkcijoje

Ketvirtus metus iš eilės VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojai prisijungė prie pilietiškos iniciatyvos – susibūrė rašyti Nacionalinio diktanto. Tradiciškai rungiamasi ir dėl raštingiausio Lietuvos gyventojo, ir dėl raštingiausio Uosto direkcijos darbuotojo vardo.

"Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Pagarba savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai, valstybei“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Uosto direkcijoje taisyklinga kalba besirūpinančios įmonės kalbos tvarkytojos Inga Augustinienė ir Kristina Dregval įmonės darbuotojus kasmet kviečia rašyti Nacionalinį diktantą. Kalbos tvarkytojos sako, kad šį kartą darbuotojai ruošėsi itin atsakingai, kai kurie net atlikdami namų darbų užduotis.

"Šiemet darbuotojai, nusprendę dalyvauti šiame raštingumą skatinančiame konkurse, elektroniniu paštu gavo net 10 trumpų gramatikos pamokėlių, primenančių rašybos ir skyrybos taisykles. Tikimės, kad darbuotojai sėkmingai parašys diktantą ir, atnaujinę žinias, toliau puoselės savo kalbą“, – sako Uosto direkcijos kalbos tvarkytoja Inga Augustinienė.

Nacionalinis diktantas rengiamas nuo 2006 metų visos Lietuvos mastu. Pagrindinis konkurso tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Anot organizatorių, dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Apklausa
X apklausa