Uosto direkcija kreipėsi į Žurnalistų etikos inspekciją

2019 03 15
Uosto direkcija kreipėsi į Žurnalistų etikos inspekciją

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (Uosto direkcija) kreipėsi į Žurnalistų etikos inspekciją, prašydama išnagrinėti skundą dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) Tyrimų skyriaus šališko tyrimo apie Uosto direkciją bei tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą. Į etikos sergėtojus kreiptasi po to, kai LRT atsisakė paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją.

Šių metų vasario 7 d. buvo paskelbta LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės Rūtos Juknevičiūtės publikacija (reportažas) "LRT tyrimas. Vaitkų rinkimuose parėmusių verslininkų sėkmė uoste: verslo sąlygų gerinimas, žemė be konkursų ir laimėti pirkimai". Publikacijoje buvo pateikta tikrovės neatitinkanti informacija apie Uosto direkcijos investicijas į krantines, gautas pajamas bei Uosto direkcijos nutiestus geležinkelio kelius į 118, 119 ir 120 krantines, o informacija apie valstybinės uosto žemės nuomos tvarką bei procedūras pateikta netiksliai bei šališkai.

Uosto direkcija 2019-02-11 raštu dėl informacijos paneigimo kreipėsi į LRT vadovybę. LRT raštu informavo, kad prašymas paneigti informaciją bus išnagrinėtas. Vėliau gautas LRT atstovaujančios advokatų kontoros raštas, kad tikrovės neatitinkanti informacija nebus paneigta.

Daugiau apie LRT Tyrimų skyriaus tyrimus skaitykite čia:

http://www.portofklaipeda.lt/lrt-tyrimas

Apklausa
X apklausa