Į Klaipėdos uostą šį sezoną atplauks daug naujų kruizinių laivų

2019 04 25
Į Klaipėdos uostą šį sezoną atplauks daug naujų kruizinių laivų

Klaipėdos uoste kruizinių laivų terminale šiandien prisišvartavo pirmasis šiais metais kruizinis laivas. Su Panamos vėliava plaukiojančiu laineriu MSC "Poesia" atplaukė apie 3000 turistų, daugiausia jų iš Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos. Tai vienas iš 10 kruizinių laivų, kurie į Klaipėdos uostą atplaukia pirmą kartą. Įprastai tokių laivų kapitonai yra išskirtinai pagerbiami – Klaipėdos uosto kapitonas tradiciškai jiems įteikia Klaipėdos miesto ženklą.

„Klaipėdos uoste dar nesame turėję tiek daug kruizinių laivų, kurie lankosi pirmą kartą. Tai rodo, kad Klaipėda tampa vis įdomesnė užsienio turistams. Šiemet turėsime ir naujas tris kruizines linijas. Tendencijos džiuginančios ir rodančios, kad kruizinės laivybos segmentas auga. Prognozuojama, kad Europos kruizinė laivyba per ateinančius 10 metų išaugs apie 60 procentų“, – pasakojo Kristina Gontier, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė.

Šį kruizinį sezoną kruiziniai laivai į Klaipėdą užsuks 52 kartus. Nors šiais metais kruizinių laivų mažiau negu pernai, tačiau prognozuojama, kad turistų skaičius išliks panašus kaip pernai. Tikimasi sulaukti 72–75 tūkst. turistų.

"Atrodytų paradoksalu, kad laivų mažėja, tačiau turistų skaičius didėja. To priežastis paprasta – kasmet sulaukiama vis didesnių laivų. Analizuojant kruizinės laivybos tendencijas, pasaulyje statoma vis daugiau didžiųjų laivų, talpinančių daugiau kaip 4 000 keleivių. Iki 2027 m. planuojama pastatyti daugiau kaip 150 naujų laivų.", – sakė K. Gontier.

Balandžio 25 dieną prasidėjęs kruizinės laivybos sezonas Klaipėdoje baigsis spalio 7 dieną. Kitais metais sezonas bus dar ilgesnis – baigsis tik spalio pabaigoje. Preliminariais duomenimis, kitais metais į Klaipėdos uostą kruiziniai laivai užsuks 64 kartus. Tikėtina, kad laivų gali būti ir daugiau, nes registracija kitų metų sezonui dar nebaigta.

Apklausa
X apklausa