Uosto direkcija įvertinta už puikius rezultatus

2019 04 25
Uosto direkcija įvertinta už puikius rezultatus

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, į Klaipėdos uosto tobulinimą pernai investavusi 39 mln. eurų, šiandien apdovanota Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimu.

"Kuriant geresnes sąlygas eksporto galimybėms Klaipėdos uoste, vienas iš svarbių faktorių yra investicijos į infrastruktūrą. Uosto direkcija, siekdama padidinti uosto konkurencingumą, nuolat investuoja į uosto krantinių modernizavimą, tinkamų gylių akvatorijoje ir prie krantinių užtikrinimą. Visa tai leidžia uostui veikti sklandžiau ir efektyviau, nes galime priimti vis didesnius laivus ir taip kurti dar didesnę pridėtinę vertę valstybei. Tiesioginę to naudą jaučia ir eksportuotojai, mat krovinių gabenimas didesniais laivais leidžia jiems sumažinti savo žaliavų ir produkcijos transportavimo kaštus", – po apdovanojimų sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos l. e. generalinio direktoriaus pareigas Vidmantas Paukštė.

Pagal krovinių apyvartą Klaipėdos jūrų uostas išlieka pirmoje vietoje tarp Baltijos valstybių uostų, aplenkdamas Latvijos ir Estijos uostus. Klaipėdoje 2018 m. krauta 46,58 mln. tonų, tai yra 7,9 proc. daugiau nei užpernai. Uosto direkcijos pajamos pernai siekė 63,74 mln. Eur – 7 proc. viršijo 2017 m. pajamas. 2018-aisiais Uosto direkcijai pavyko uždirbti beveik 9 proc. daugiau pelno prieš apmokestinimą. Į valstybės biudžetą Uosto direkcija pervedė 28 mln. eurų siekiančią pelno įmoką.

Apklausa
X apklausa