Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudosis "Eesti Energia"

2019 08 23
Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudosis "Eesti Energia"

Rugsėjo mėnesį Klaipėdos SGD terminalo, valdomo KN, naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorės, paslaugomis pradės naudotis ketvirtasis naudotojas – Estijos energetikos bendrovė "Eesti Energia".

Sutartis su naujuoju Klaipėdos SGD terminalo naudotoju buvo pasirašyta ketvirtadienį. Planuojama, kad pirmasis Baltijos šalyse, Suomijoje, Švedijoje ir Lenkijoje veikiančios "Eesti Energia" krovinys į Klaipėdą bus atgabentas rugsėjo pabaigoje.

"Su "Eesti Energia" pasirašyta sutartis patvirtina, jog naudojimosi patikimai veikiančiu terminalu sąlygos tenkina terminalo naudotojus ir gamtinių dujų vartotojus Lietuvoje bei už jos ribų. Į kitas Baltijos šalis per Klaipėdos SGD terminalą importuotos dujos keliavo ir anksčiau, bet svarbu tai, jog žemų SGD kainų periodu verslo galimybę įžvelgė ir terminalo paslaugas išbandė net keli nauji terminalo naudotojai. Augantis Klaipėdos SGD terminalo naudotojų skaičius demonstruoja verslo pasitikėjimą mūsų įmonės kuriama vertės grandine, įneša daugiau konkurencijos ir leidžia tiekti dujas už konkurencingesnę kainą. Per vasarą terminalo naudotojų padvigubėjo, o rudens ir žiemos laikotarpiui užsakyti pajėgumai mus nuteikia optimistiškai – tikimės, jog išbandę paslaugas, naujieji terminalo naudotojai juo naudosis ir ateityje", - pažymi KN Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis.

"Savo klientams esame įsipareigoję siūlyti konkurencingą kainą bei išmaniuosius sprendimus. Dirbdami su Klaipėdos SGD terminalu žengėme žingsnį į priekį. Šis sprendimas, atsižvelgiant į situaciją rinkose, leis įsigyti dujas konkurencinga kaina, jas išdujinti ir patiekti klientams Baltijos šalyse", - sakė Eero Sirendi, "Eesti Energia" prekybos energija vadovas.

Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose lėmė, kad paskutiniais 2019 m. pirmojo pusmečio mėnesiais SGD terminalas veikė efektyviausiai nuo terminalo veiklos pradžios bei dujas tiekė ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių klientams. Iš viso per pirmąjį pusmetį Klaipėdos SGD terminale priimta 15 SGD dujovežių (2018 m. 6 mėn. – 5 SGD dujovežiai), atgabenta 402 tūkst. t suskystintų gamtinių dujų (2018 m. 6 mėn. – 300 tūkst. t). Sėkmingą pirmąjį pusmetį SGD terminalo Klaipėdoje veikloje rodo ir pasirašyta sutartis su trečiuoju Klaipėdos SGD terminalo naudotoju – UAB "Imlitex". Iki spalio mėn., kuomet baigiasi 2019 dujų metai, SGD terminalo pajėgumai beveik pilnai rezervuoti ir SGD terminale nebėra galimybės rezervuoti papildomų SGD dujovežių atvykimo laikotarpių.

Be naujojo naudotojo bei UAB "Imlitex" Klaipėdos SGD terminale teikiamomis išdujinimo paslaugomis šiemet naudojosi UAB "Lietuvos energijos tiekimas" ir AB "Achema".

Daugiau informacijos: media@kn.lt

Apklausa
X apklausa